statystyki

Tańszy wyjazd wakacyjny to zdaniem sądu przychód pracownika

autor: Łukasz Zalewski14.08.2017, 07:58; Aktualizacja: 14.08.2017, 10:03
podatki, rachunki, dokumenty

Sprawa dotyczyła mężczyzny pracującego dla jednego z ubezpieczycieli.źródło: ShutterStock

Podatnik, który może kupić wycieczkę poniżej jej wartości rynkowej, ma przychód z częściowo odpłatnych świadczeń i musi zapłacić PIT – orzekł WSA w Warszawie

Sprawa dotyczyła mężczyzny pracującego dla jednego z ubezpieczycieli. Sprzedaż polis szła mu wyjątkowo dobrze i dlatego pracodawca postanowił przyznać mu nagrodę w postaci możliwości zakupu wycieczki za kwotę niższą od jej wartości rynkowej.

Spór z fiskusem toczył się o to, czy mężczyzna, płacąc mniej za wycieczkę, uzyskał przychód, od którego powinien zapłacić podatek dochodowy.

Podatnik uważał, że nie był to dla niego żaden przychód. Kupił po prostu wycieczkę z rabatem, taniej niż osoby, które nie dostały upustu.

Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie uważał inaczej. Stwierdził, że zakup wycieczki po cenie znacznie niższej od rynkowej to przychód z częściowo odpłatnych świadczeń. Jest nim różnica między ceną rynkową wycieczki a ceną faktycznie zapłaconą przez podatnika.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane