statystyki

Tańszy wyjazd wakacyjny to zdaniem sądu przychód pracownika

autor: Łukasz Zalewski14.08.2017, 07:58; Aktualizacja: 14.08.2017, 10:03
podatki, rachunki, dokumenty

Sprawa dotyczyła mężczyzny pracującego dla jednego z ubezpieczycieli.źródło: ShutterStock

Podatnik, który może kupić wycieczkę poniżej jej wartości rynkowej, ma przychód z częściowo odpłatnych świadczeń i musi zapłacić PIT – orzekł WSA w Warszawie

Sprawa dotyczyła mężczyzny pracującego dla jednego z ubezpieczycieli. Sprzedaż polis szła mu wyjątkowo dobrze i dlatego pracodawca postanowił przyznać mu nagrodę w postaci możliwości zakupu wycieczki za kwotę niższą od jej wartości rynkowej.

Spór z fiskusem toczył się o to, czy mężczyzna, płacąc mniej za wycieczkę, uzyskał przychód, od którego powinien zapłacić podatek dochodowy.

Podatnik uważał, że nie był to dla niego żaden przychód. Kupił po prostu wycieczkę z rabatem, taniej niż osoby, które nie dostały upustu.

Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie uważał inaczej. Stwierdził, że zakup wycieczki po cenie znacznie niższej od rynkowej to przychód z częściowo odpłatnych świadczeń. Jest nim różnica między ceną rynkową wycieczki a ceną faktycznie zapłaconą przez podatnika.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane