statystyki

RCL ma uwagi do podatkowej rewolucji

autor: Mariusz Szulc07.11.2017, 07:24; Aktualizacja: 07.11.2017, 08:50
księgowa, podatki, księgowy, urzędnik

Według RCL poprawione powinny być m.in. przepisy, które pozwolą firmom na jednorazowe rozliczenie straty do pięciu milionów złotychźródło: ShutterStock

 Nierealne jest, żeby zmiany w podatkach, które lansuje Ministerstwo Rozwoju, weszły w życie od 1 stycznia 2018 r. – uważa Rządowe Centrum Legislacji.

Chodzi o dokument opisywany przez nas szczegółowo m.in. w DGP nr 146/2017 („Szykuje się kolejna podatkowa rewolucja”). Zapisano w nim zmiany (nie tylko przepisów podatkowych), które mają pozwolić wykonać Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, przyjęty przez rząd w połowie lutego 2016 r. Projekt miał wejść w życie od 1 stycznia 2018 r., ale zdaniem rządowych prawników data jest zbyt ambitna.

Według RCL poprawione powinny być m.in. przepisy, które pozwolą firmom na jednorazowe rozliczenie straty do pięciu milionów złotych. Z obecnej wersji wynika bowiem, że reszta straty miałaby być odliczana w ciągu następnych pięciu lat podatkowych (tak jak dotychczas). Innymi słowy strata byłaby rozliczana przez sześć lat, a przez pięć lat tylko przez firmy, które nie zdecydują się odliczyć jednorazowo do pięciu milionów złotych – zauważyło RCL.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane