statystyki

RCL ma uwagi do podatkowej rewolucji

autor: Mariusz Szulc07.11.2017, 07:24; Aktualizacja: 07.11.2017, 08:50
księgowa, podatki, księgowy, urzędnik

Według RCL poprawione powinny być m.in. przepisy, które pozwolą firmom na jednorazowe rozliczenie straty do pięciu milionów złotychźródło: ShutterStock

 Nierealne jest, żeby zmiany w podatkach, które lansuje Ministerstwo Rozwoju, weszły w życie od 1 stycznia 2018 r. – uważa Rządowe Centrum Legislacji.

Chodzi o dokument opisywany przez nas szczegółowo m.in. w DGP nr 146/2017 („Szykuje się kolejna podatkowa rewolucja”). Zapisano w nim zmiany (nie tylko przepisów podatkowych), które mają pozwolić wykonać Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, przyjęty przez rząd w połowie lutego 2016 r. Projekt miał wejść w życie od 1 stycznia 2018 r., ale zdaniem rządowych prawników data jest zbyt ambitna.

Według RCL poprawione powinny być m.in. przepisy, które pozwolą firmom na jednorazowe rozliczenie straty do pięciu milionów złotych. Z obecnej wersji wynika bowiem, że reszta straty miałaby być odliczana w ciągu następnych pięciu lat podatkowych (tak jak dotychczas). Innymi słowy strata byłaby rozliczana przez sześć lat, a przez pięć lat tylko przez firmy, które nie zdecydują się odliczyć jednorazowo do pięciu milionów złotych – zauważyło RCL.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane