Podatek jest od całej myjni bezdotykowej

autor: Łukasz Zalewski31.07.2017, 07:52; Aktualizacja: 31.07.2017, 10:09

Elementy budowlane i urządzenia służące do czyszczenia samochodów tworzą całość techniczno-użytkową. Podatek jest od jednych i od drugich łącznie – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła spółki będącej właścicielem myjni bezdotykowej. Myjnia składa się z wiaty z kontenerem, stanowiska zewnętrznego i przeszklonych przegród oraz urządzeń: myjni, odkurzacza, trzepaczek itd.

Spółka uważała, że powinna płacić podatek od nieruchomości tylko od elementów budowlanych. Argumentowała, że urządzeń nie można zaliczyć ani do budowli, ani do urządzeń budowlanych, a tylko pod takim warunkiem mogłyby być one opodatkowane. Prezydent Stargardu Szczecińskiego uważał natomiast, że cała myjnia jest budowlą w rozumieniu ustawy – Prawo budowlane, a tym samym w rozumieniu ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Składają się na nią bowiem urządzenia budowlane i niebudowlane, które są ze sobą fizycznie i funkcjonalnie powiązanie i przez to tworzą całość techniczno-użytkową.

Bez takiego połączenia w całość myjnia nie mogłaby być użytkowana.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane