statystyki

Podatek jest od całej myjni bezdotykowej

autor: Łukasz Zalewski31.07.2017, 07:52; Aktualizacja: 31.07.2017, 10:09

Elementy budowlane i urządzenia służące do czyszczenia samochodów tworzą całość techniczno-użytkową. Podatek jest od jednych i od drugich łącznie – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła spółki będącej właścicielem myjni bezdotykowej. Myjnia składa się z wiaty z kontenerem, stanowiska zewnętrznego i przeszklonych przegród oraz urządzeń: myjni, odkurzacza, trzepaczek itd.

Spółka uważała, że powinna płacić podatek od nieruchomości tylko od elementów budowlanych. Argumentowała, że urządzeń nie można zaliczyć ani do budowli, ani do urządzeń budowlanych, a tylko pod takim warunkiem mogłyby być one opodatkowane. Prezydent Stargardu Szczecińskiego uważał natomiast, że cała myjnia jest budowlą w rozumieniu ustawy – Prawo budowlane, a tym samym w rozumieniu ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Składają się na nią bowiem urządzenia budowlane i niebudowlane, które są ze sobą fizycznie i funkcjonalnie powiązanie i przez to tworzą całość techniczno-użytkową.

Bez takiego połączenia w całość myjnia nie mogłaby być użytkowana.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane