statystyki

Uchwalone 500 plus dla firm

autor: Mariusz Szulc, AP17.07.2017, 07:34; Aktualizacja: 17.07.2017, 08:43
finanse, pieniądze, banknoty, kasa

Zmiany mają dotyczyć środków trwałych kupionych od 1 stycznia 2017 r. i wpłaconych na nie zaliczek.źródło: ShutterStock

Senat przyjął tzw. ustawę o robotyzacji, która pozwoli na szybszą amortyzację maszyn i urządzeń przemysłowych o wartości do 100 tys. zł.

Łączna wartość początkowa amortyzowanych w ten sposób środków trwałych będzie musiała wynieść co najmniej 10 tys. zł w skali roku, a wartość początkowa każdego z nich – przekraczać 3,5 tys. zł (przy czym niewykluczone, że limit ten zostanie podniesiony do 5 tys. zł, zgodnie z innym projektem przygotowanym już przez MF). W sumie odliczenie, z jakiego będzie mógł skorzystać przedsiębiorca w ramach nowej ulgi, ma nie przekraczać 100 tys. zł.

Mimo apelu, który do marszałka Senatu złożyła organizacja pracodawców branży transportowej Transport i Logistyka Polska (TLP), nowa preferencja nie obejmie wydatków na zakup środków transportu. Dotyczy ona bowiem tylko maszyn i urządzeń zaliczanych do grup 3–6 oraz 8 Klasyfikacji Środków Trwałych. Tymczasem środki transportu (m.in. ciężarówki) znajdują się w grupie 7, niewymienionej w nowelizacji.

TLP apelowała o rozszerzenie preferencji także na wydatki na ciężarówki, ciągniki, przyczepy i naczepy, co w jej przekonaniu pozwoliłoby polepszyć sytuację branży.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • asd(2017-07-17 15:14) Zgłoś naruszenie 10

    Czyli nie zmieniło się nic, a uwalili coś co już jest bo samochód to nie jest maszyna to jest ogórek

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane