statystyki

Opłata drogowa od paliw nie jest samym złem

autor: Wojciech Krok17.07.2017, 09:23; Aktualizacja: 17.07.2017, 11:46
W projekcie zapisano, że opłata drogowa ma wynosić 200 zł za 1000 l benzyn silnikowych i olejów napędowych

W projekcie zapisano, że opłata drogowa ma wynosić 200 zł za 1000 l benzyn silnikowych i olejów napędowychźródło: ShutterStock

 Nie ma chyba w ostatnim czasie bardziej gorącego tematu niż wprowadzenie opłaty drogowej od paliw. Chodzi o poselski projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych (druk sejmowy 1712) wprowadzający nowy podatek, który będzie doliczany do ceny paliwa.

Wpływy z tej nowej opłaty mają trafić w 50 proc. do istniejącego od 2003 r. Funduszu Dróg Krajowych, a w 50 proc. do nowego Funduszu Dróg Samorządowych. Jego zadaniem będzie m.in. dofinansowanie budowy i przebudowy dróg powiatowych i gminnych.

Propozycja ta wywołała szeroką falę oburzenia. W projekcie zapisano bowiem, że opłata drogowa ma wynosić 200 zł za 1000 l benzyn silnikowych i olejów napędowych. Krytycy natychmiast wyliczyli,  że oznacza to podwyżkę o ok. 25 gr na litrze benzyny. Czy tak musi się to skończyć?


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane