statystyki

Problemy mają też firmy stosujące międzynarodowe standardy

autor: Agnieszka Pokojska10.07.2017, 11:55; Aktualizacja: 10.07.2017, 12:03
finanse, pieniądze, banknoty, kasa

Sytuację finansową jednostki gospodarczej bardzo często oceniamy przez pryzmat wyniku finansowegoźródło: ShutterStock

W sprawozdaniu finansowym sporządzonym zgodnie z MSSF trzeba również ujawnić transakcje biznesowe z partnerką prezesa. Tymczasem bywa, że spółki nie podają informacji dotyczących powiązań osobowych.

Sprawozdania sporządzane według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) mogą się znacznie różnić od tych według ustawy z 29 września 1994 r. o rachunkowości (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 61 ze zm.). Szczególnie dotyczy to konieczności ujawnienia powiązań osobowych pomiędzy jednostkami, które przez ustawę nie są wymagane. A MSSF w tym zakresie ma większe oczekiwania.

W dzisiejszym odcinku eksperci pokazują na przykładach problemy, jakie pojawiły się przy rozliczaniu 2016 r. według MSSF. Jak się okazuje, spółki miały problemy m.in. z ujęciem transakcji z podmiotami powiązanymi, różnic kursowych w rachunku przepływów pieniężnych i informacji dotyczącej zastosowanej efektywnej stopy podatkowej.

BŁĄD 1: Rachunek przepływów pieniężnych


Pozostało jeszcze 89% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane