Piotr Walczak, wiceszef KAS: Policję skarbową widzę potężną [WYWIAD]

autor: Bartek Godusławski22.06.2017, 07:43; Aktualizacja: 22.06.2017, 13:00
Piotr Walczak, wiceminister finansów

Piotr Walczak, wiceminister finansówźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: Piotr Waniorekzelaznastudio.pl

- Osoby, które zajmowały się wymuszeniami czy narkotykami, są dziś łapane na oszustwach i wyłudzeniach podatkowych. Często są obsługiwane przez najlepsze kancelarie doradztwa podatkowego - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Walczak, wiceszef KAS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • XYZ(2017-08-17 15:02) Zgłoś naruszenie 00

    Słabizna.... Większości z Was tu komentujących się nie podoba, ze nie będzie można okradać państwa, bo przecież policja, straż, służba zdrowia, drogi, wszelkie inne służby czuwające nad waszym bezpieczeństwem są darmowe i wy na nie nie będzie płacić. Cebulaki !!!

    Odpowiedz
  • Mirelka(2017-06-23 21:03) Zgłoś naruszenie 40

    Tiaaa... teatr mój widzę ogromny...😂😂😂

    Odpowiedz
  • NIEKas(2017-06-23 12:25) Zgłoś naruszenie 111

    KAS pozbywa się ze swoich szeregów wykwalifikowanych pracowników, w szczególności likwiduje w urzędach celno-skarbowych specjalistyczne stanowiska obsługi prawnej, zwolnieni przechodzą do pracy w sektorze prywatnym, gdzie z pewnością skutecznie wykorzystają swoją wiedzę przeciwko KAS. Życzę powodzenia w tej walce.

    Odpowiedz
  • mk(2017-06-23 11:07) Zgłoś naruszenie 130

    Nie od policji skarbowej powinno się zaczynać, tylko od zrobienia przepisów prostymi i czytelnymi. Stan obecny jest taki, jakby rodzić (prawodawca), bełkotał niezrozumiale, z kluskami w gębie, niegramatycznie, w języku chińskim, jakieś komendy do dziecka (podatnik), karząc je za niewypełnianie poleceń. Przepisy podatkowe są takie, że normalny człowiek a nawet prawnicy, nie mogą ogarnąć tego bełkotu prawnego, upstrzonego setkami wyjątków, interpretacji, zastrzeżeń i nie wiadomo czego jeszcze. Jeśli państwo chce zbierać podatki, to niech powie, ile chce, czego, za co i w jaki sposób. Po prostu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2017-06-22 23:51) Zgłoś naruszenie 101

    Irracjonalne upieranie się UE przy najbardziej patogenicznym podatku jaki znam powoduje konieczność powołania niezliczonej liczby urzędników, parapolicji z pionami śledczymi i wykonawczymi. Wszystko to w imię podatku w którym, co przyznają nawet jego zwolennicy, niemożliwe jest całkowite uszczelnienie systemu i wyeliminowanie procederu wyłudzeń zwrotów. Teza o jego zbawiennych właściwościach i zaletach, jest najczęściej popierana argumentem o tym, że USA rozważa jego wprowadzenie. Nigdzie nie doczytałem jednak informacji o tym, że te "rozważania" trwają mniej więcej od pięćdziesięciu lat i wszystko wskazuje na to, że pragmatyczni Amerykanie problem zamierzają "rozważać" do końca świata . Niestety zdroworozsądkowy wniosek jaki się nasuwa jest taki, że nieszczelny system jest po coś potrzebny i dlatego mimo oczywistych patologii będzie trwał nadal. Tak jak socjalizm bohatersko walczył z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju, tak i UE będzie bohatersko walczyć z wyłudzeniami nieznanymi w żadnym innym systemie podatkowym.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kibic(2017-06-22 22:58) Zgłoś naruszenie 30

    Nie ma co mówić, walczak ten Walczak...

    Odpowiedz
  • masterofseks(2017-06-22 22:04) Zgłoś naruszenie 71

    Panie Walczak ! Powiedz Pan lepiej, jak przeprowadzić "policyjną" kontrolę celno-skarbową w stosunku do przestępcy w sytuacji kiedy stosuje się (obowiązkowo) przepisy ordynacji podatkowej w części dotyczącej kontroli podatkowej, czyli takie przyjemności jak: udział pełnomocników w każdej czynności, zawiadamianie o tych czynnościach ... no powiedz Pan !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pstryk(2017-06-22 21:51) Zgłoś naruszenie 112

    Ten co sie obok Kapicy także pokazywał. PiS sobie jaja robi z wyborców.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tldr(2017-06-22 16:47) Zgłoś naruszenie 30

    możesz to streścić?

    Odpowiedz
  • Ein Otocki(2017-06-22 16:10) Zgłoś naruszenie 212

    To jak to możliwe, że rokrocznie skarbówce i skarbowi państwa umyka kradzież większych sum niż wartość całego majątku i mienia państwowego?! Przecież ten majątek i mienie firm i przedsiębiorstw już sprywatyzowanych w latach osiemdziesiątych z wykorzystaniem oszustw bankowych i wykupionych za pieniądze z dodruku przez ówczesne elity, został zdublowany w postaci obligacji skarbowych od których też są wypłaty dochodów, dublujące wypłaty tradycyjnych dochodów z pojedynczych przecież wartości rzeczywistych dla ich stuprocentowych akcjonariatów przypisanych przestępczo, j.w., to do tego jeszcze banki teraz prywatne które mają te obligacje też wyceniają je wraz ze swoimi akcjami na giełdach, wydając znów kolejnym akcjonariuszom dochody od nich, czyli raz rzeczywiście stuprocentowe wypłaty, dwa kolejne sto procent z dochodowych obligacji papierów wartościowych dłużnych kolejnemu akcjonariatowi od tych samych firm, przedsiębiorstw w rzeczywistości pojedynczych, trzeci stuprocentowy akcjonariat wisi na wykupionych też przestępczo akcjach banków prywatnych które mają w swoim kapitale także takie papiery wartościowe jak wyżej i czwarty akcjonariat giełdowych notowań tych samych firm i przedsiębiorstw i ich majątków i mienia, jak i przestępczo wypłacane poczwórnie dochody i dywidendy od tego samego majątku i mienia, wypłacanych dochodów już tylko od notowań a przecież to ściśle przestępcze okradanie całego majątku państwowego i efektów pracy wytwarzanej przez społeczność ludzi pracujących, obecnie poczwórna kradzież jest jeszcze dodatkowo kredytowana wzrastającym obciążeniem budżetowym pożyczanym przez przestępców okradających kilkukrotnie wartość całego rzeczywistego majątku i mienia firm i przedsiębiorstw corocznie, co jest przecież do sprawdzenia dowodowo w majątkach, kapitałach i dochodowości oryginalnych firm, przedsiębiorstw i spółek i ich pseudowłaścicieli, którzy i które okadali i okradły także własne majątki i mienie, więc nie przysługuja im już nic oprócz odpowiedzialności karnej za kradzież i współudział w zorganizowanych przestępstwach finansowych z najgorszymi z możliwych skutkami wysokiej szkodliwości społecznej, ogromnych kradzieży i wykorzystywania pracowników masowo do niewolniczej pracy ze skutkami śmiertelnymi włącznie i odebrania majątków i mienia przestępcom i przestępczyniom bezpowrotnie.

    Odpowiedz
  • były skarbowiec(2017-06-22 14:17) Zgłoś naruszenie 493

    No i co z tego,że służby będą skuteczne -jak ściągalność ze "słupów "będzie "O"?????.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • llll(2017-06-22 13:17) Zgłoś naruszenie 2111

    tego wszystkiego już nie da się czytac to co robia rzadzacy to jest skandal demokracja poszla w dal ciekawe jak będzie jak PIS przegra wybory już celnicy ścigali uczciwych i karali a mafie miały się swietnie przeczytajcie wywiad z prezesem ZZC wszystko jasne a obecna wladza robi to samo

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • dz(2017-06-22 12:42) Zgłoś naruszenie 101

    kolo nie wie o czy gada buhaha....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Babcia Zagulina(2017-06-22 12:06) Zgłoś naruszenie 2810

    Policja Skarbowa przejmie rolę boszewickiej bezpieki w PRL-bis ? Skorzystają Czesi : www.palirna-stonava.cz/PL/ Przywozisz owoce odbierasz destylat i płacisz akcyzę czeską. A bandyckie i złodziejskie służby na usługach polskojęzycznych władz mogą ci naskoczyć. Wszystko legalnie i majestacie prawa unijnego. POLAK POTRAFI !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • yyy(2017-06-22 11:57) Zgłoś naruszenie 1318

    a z poprzedników dumny byłby Al. Capone...

    Odpowiedz
  • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx(2017-06-22 11:18) Zgłoś naruszenie 419

    Stalin by był dumny ze swojego ucznia.

    Odpowiedz