statystyki

Bez masowych zwolnień w Krajowej Administracji Skarbowej

autor: Mariusz Szulc02.08.2017, 07:13; Aktualizacja: 02.08.2017, 07:43
3522 zatrudnionych straciło na wynagrodzeniu w związku z reformą KAS.

3522 zatrudnionych straciło na wynagrodzeniu w związku z reformą KAS.źródło: ShutterStock

Z początkiem września z Krajowej Administracji Skarbowej odejdzie 3176 osób spośród prawie 63 tys. obecnie tam zatrudnionych. W tej liczbie będzie 1313 emerytów i 152 współpracowników komunistycznej bezpieki.

Niezależnie od tego 192 pracowników i funkcjonariuszy zgodziło się odejść z KAS w ciągu najbliższego roku lub w innym terminie.

Służbę ze względu na zaawansowany wiek opuści też 15 osób, które odbyły w przeszłości kursy oficerskie.

Dane wynikają z odpowiedzi udzielonych w ostatnich dniach przez wiceministrów finansów: Pawła Cybulskiego i Mariana Banasia na poselskie interpelacje.

31 maja br. upłynął termin, do kiedy pracownicy i funkcjonariusze KAS mieli otrzymać propozycję pozostania w strukturach zreformowanej administracji skarbowej. Ci z nich, którzy propozycji nie dostali albo odmówili przyjęcia zaproponowanych warunków, stracą z końcem sierpnia tego roku etat lub wygaśnie ich stosunek służbowy.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • xyz(2017-08-02 09:01) Zgłoś naruszenie 337

    Tyle wrzasku o postkomunistycznych złogach w skarbówce a tu na 63.000 pracowników .... 152 TW ! Zaiste ogromny sukces siepaczy dobrej zmiany. Niech rządzący rozejrzą się wokół siebie. Pewnie znajdzie się więcej takich TW Wolfgangów.

    Odpowiedz
  • zxc45(2017-08-02 09:37) Zgłoś naruszenie 324

    Potencjalni emeryci to owoc wymuszeń i gróźb, że pozbawieni zostaną odprawy emerytalnej. Tak działa dobra zmiana.

    Odpowiedz
  • san(2017-08-02 18:13) Zgłoś naruszenie 211

    zostali zwolnieni ludzie po 20- 30 latach nienagannej służby. awansowani, nagradzani, oficerowie z nadanymi przez prezydenta RP stopniami. Odpowiedź Pana Dyrektora na pytanie dlaczego nie otrzymałem propozycji dalszej służby lub przynajmniej pracy brzmiała: "nie muszę się Panu tłumaczyć, ustawa mnie do tego nie zobowiązuje". Dobra, ludzka zmiana.

    Odpowiedz
  • Anna(2017-08-02 18:14) Zgłoś naruszenie 201

    Kłamstwo, Kłamstwo i Kłamstwo. Wielu bardzo cennych ludzi w Pomorskiej Izbie Administracji Skarbowej (KAS) nie otrzymało propozycji pracy bez żadnego uzasadnienia Nie bo nie .Nie byli żadnymi TW , czy emerytami. Wielu nie mogło być nawet poddanymi procesowi lustracyjnemu bo są po prostu za młodzi na tamte czasy, inni nie figurują wcale w zbiorach IPN jako TW- (Tajni Współpracownicy. Pan Dyrektor wyszedł przed szereg....????? czy takie dostał instrukcje?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wendy(2017-08-02 15:22) Zgłoś naruszenie 172

    Większość tajnych współpracowników utrzymała się w KAS-ie a wiekszość z tych ok 150 osób .którym przypisuje sie bycie TW -to po prostu osoby ,które nie godzac sie na poniżajace zmiany w KAS-ie nie złozyło oswiadczeń lustracyjnych stąd stwierdzenie ,że to TW a w iększości to totalna bzdura-jak bym mieszkał w Wa-wie cy we Wrocku to olałby,m ta śmieszną robote w KAS-ie wziął odprawę i zatrudnił sie w jakiejś normalnej pracy.

    Odpowiedz
  • juzzadwalala(2017-08-03 06:15) Zgłoś naruszenie 70

    Nawet przedstawiciele " totalnej opozycji" nie zdają sobie sprawy jak niesprawiedliwa była ta "dobra zmiana". Otóż do nieotrzymania propozycji pracy wystarczyła sama praca w MO. Nawet jak ktoś był pracownikiem cywilnym. Oczywiście dotyczyło to również sytuacji gdy pracowało się w komórkach nie związanych z tępieniem opozycji. Bzdura. Jednocześnie przedłużenie pracy załatwili sobie emeryci, którzy np. w Ludowym Wojsku byli oficerami politycznymi. Bo ustawa byłych wojskowych nie dotyczy. Według dobrej zmiany hańbą była praca drogówki w MO a chwalebna praca oficera politycznego LWP.

    Odpowiedz
  • Jan(2017-08-03 18:12) Zgłoś naruszenie 71

    Do wyborów jeszcze trochę ale tej niesprawiedliwości wybaczyć nie można.Wszyscy Posłowie wiadomo jacy WYGASIMY WAS

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pracownik(2017-08-03 05:09) Zgłoś naruszenie 50

    Dlaczego nie mówi się że pracy zostały pozbawione kobiety w ciąży albo na zasiłku macierzynskim? Kurde żyjemy w państwie prawa? Ja nawet nie mam prawa do zasiłku macierzyńskiego.

    Odpowiedz
  • mk13(2017-08-02 15:59) Zgłoś naruszenie 40

    Jak się odejmie emerytów i TW pozostaje 1711, tylu odmówiło propozycji? Czy tylu nie przedstawiono propozycji?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • 152(2017-08-03 07:12) Zgłoś naruszenie 34

    Przynajmniej nie trzeba oglądać tych 152.

    Odpowiedz
  • doker(2017-08-18 08:03) Zgłoś naruszenie 10

    W Świętokrzyskim np. jest osoba z prawami emerytalnymi a otrzymała propozycję i nadal będzie pracować bo wygląda na to że kadra zarządzająca się jej po prostu obawia. A np. wiek przedemerytalny i praca związkowa nie ochroniła ot nie otrzymania propozycji. Kolejna sprawa to zmniejszenie uposażeń. Jak to było mozliwe że w Lublinie czy Szczecinie pracownicy nic nie stracili na zmianach a w świętokrzyskim średnio po ponad 1100 zł? W świętokrzyskim skala % osób bez propozycji pracy też jest najwyższa. Co to za reżimowe działanie dyrekcji?

    Odpowiedz
  • mała firma(2017-08-02 10:36) Zgłoś naruszenie 042

    To ma być reforma?na bruk tych folksdojczów co zarzynali nasze firmy.Przyjdzie czas i na was zdrajcy,pamiętamy wasze nazwiska,wasze kontrole i skąd jesteście bandyci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz