statystyki

Hotel dla pracowników nie ma związku z działalnością opodatkowaną

autor: Łukasz Zalewski21.06.2017, 08:01; Aktualizacja: 21.06.2017, 09:06
podatki pieniądze

Chodziło o rolnika ryczałtowego zajmującego się produkcją pieczarek. Rolnik rozbudował swój zakład i w związku z tym potrzebował nowych pracowników.źródło: ShutterStock

Firma, która wybuduje hotel dla swoich pracowników, nie może odliczyć VAT od wydatków związanych z budową i utrzymaniem tego obiektu – uznał WSA w Poznaniu.

Chodziło o rolnika ryczałtowego zajmującego się produkcją pieczarek. Rolnik rozbudował swój zakład i w związku z tym potrzebował nowych pracowników. W tym celu postanowił zatrudnić Ukraińców.

Problem polega na tym, że w okolicy nie było miejsc, gdzie mogliby oni mieszkać. Nie było też możliwości wynajmu lokali. Rolnik postanowił więc zbudować hotel pracowniczy. Chciał w ten sposób dodatkowo zachęcić ukraińskich pracowników do przyjazdu do Polski i podjęcia zatrudnienia. Miejsca w pokojach zamierzał udostępniać nieodpłatnie lub odpłatnie (najem).

Rolnik i organ podatkowy zgadzali się co do tego, że nieodpłatne udostępnienie pokojów nie będzie objęte VAT, a ewentualny odpłatny wynajem będzie zwolniony z podatku.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane