statystyki

Hotel dla pracowników nie ma związku z działalnością opodatkowaną

autor: Łukasz Zalewski21.06.2017, 08:01; Aktualizacja: 21.06.2017, 09:06
podatki pieniądze

Chodziło o rolnika ryczałtowego zajmującego się produkcją pieczarek. Rolnik rozbudował swój zakład i w związku z tym potrzebował nowych pracowników.źródło: ShutterStock

Firma, która wybuduje hotel dla swoich pracowników, nie może odliczyć VAT od wydatków związanych z budową i utrzymaniem tego obiektu – uznał WSA w Poznaniu.

Chodziło o rolnika ryczałtowego zajmującego się produkcją pieczarek. Rolnik rozbudował swój zakład i w związku z tym potrzebował nowych pracowników. W tym celu postanowił zatrudnić Ukraińców.

Problem polega na tym, że w okolicy nie było miejsc, gdzie mogliby oni mieszkać. Nie było też możliwości wynajmu lokali. Rolnik postanowił więc zbudować hotel pracowniczy. Chciał w ten sposób dodatkowo zachęcić ukraińskich pracowników do przyjazdu do Polski i podjęcia zatrudnienia. Miejsca w pokojach zamierzał udostępniać nieodpłatnie lub odpłatnie (najem).

Rolnik i organ podatkowy zgadzali się co do tego, że nieodpłatne udostępnienie pokojów nie będzie objęte VAT, a ewentualny odpłatny wynajem będzie zwolniony z podatku.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane