Rynek do rozproszenia. Biegłych rewidentów i spółki czeka trzęsienie ziemi

autor: Ewa Ciechanowska12.05.2017, 07:29; Aktualizacja: 12.05.2017, 07:34
Nowa ustawa już wzbudziła niemałe poruszenie w środowisku audytorów

Nowa ustawa już wzbudziła niemałe poruszenie w środowisku audytorówźródło: ShutterStock

Po ponad dwóch latach prac Sejm przyjął w końcu nową ustawę o biegłych rewidentach. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie okresu rotacji firm badających sprawozdania jednostek zainteresowania publicznego (JZP).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • podsłyszane(2017-05-12 08:39) Zgłoś naruszenie 180

  Po co biegli?Jak wszystkie badania robią pod "KOPYTO" i nic nie ustalają?Niech by spróbowali cokolwiek negatywnego ustalić to w następnym roku nie mają podpisanej umowy na badanie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • jj(2017-05-12 11:46) Zgłoś naruszenie 112

  Zlikwidować tą instytucję. Praktycznie jest ona potrzebna rządowi, a nie przedsiębiorcom. Jak chcą kontrolować firmy to niech to robią za państwowe pieniądze.

  Odpowiedz
 • biegły(2017-05-12 13:19) Zgłoś naruszenie 41

  audyt to usluga atestatycyjna, wiec ma na celu potwierdzenie poprawnosci sprawozdania finansowego w istotnych aspektach, cos jak certyfikat ISO, tylko ze z wiekszą pewnością. a "ustala coś" jak coś nie gra w sprawozdaniu, jest wadliwe, zupełnie złe, albo nie ma możliwości stwierdzić czy jest dobre czy nie bo nie ma do tego narzędzi. np zarząd ma w towarach 10 000 000 zł wartości starych rzeczy, ale ich nie przecenia, bo nie wie jak, nie chce, nie rozumie o co chodzi. audytor wtedy zaznacza ten problem w swojej opinii. Amber Gold nigdy nie był badany ... skala bankructw, oszustw, wyłudzeń podatków, gdyby nie obowiązkowy audyt dla większych firm bylaby tak wielka, że inwestycje giełdowe byłyby niemożliwe, koszt pożyczania pieniędzy dużo wyzszy.... cała gospodarka ucierpiałaby.

  Odpowiedz
 • ekonom-księg..pl(2017-05-12 13:08) Zgłoś naruszenie 41

  Ludzie! Co wy tu wypisujecie za bzdury ! Opinia biegłego rewidenta jest potrzebna przedsiębiorcy . Księgowi czy biuro rachunkowe / szczególnie!/ może się pomylić lub po prostu te jednostki mogą być niekompetentne.Ponadto w opinii biegłego jest wiele informacji ,których przedsiębiorca nie dostaje na co dzień ,a czasem w ogóle i tak jest w przypadku biur rachunkowych. I są to zasadnicze informacje dot, m.in. efektywnosci i sytuacji ekonomicznej firmy , rzetelnosci ksiąg rachunkowych. Błędy nie wykryte w porę mogą się zemscic na przedsiębiorcy w przyszłosci. A poza tym nie wszystkie firmy podlegają badaniu - drobne NIE.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane