statystyki

Zmiany w akcyzie od aut zawisły w próżni. Nawet autorzy projektu nie wiedzą, co dalej

autor: Agnieszka Pokojska03.04.2017, 08:02; Aktualizacja: 03.04.2017, 08:21
samochód

Do opinii publicznej trafił przekaz, że na zmianach zyskają bogaci, a stracą biedni.źródło: ShutterStock

Po roku prac nad zmianami w opodatkowaniu samochodów osobowych nikt nie wie, co dalej. Pojęcia nie mają nawet senatorowie, którzy złożyli projekt.

Ostatnia informacja dotycząca prac nad projektem pochodziła z lutego br. Wtedy to projekt miał zostać rozpatrzony przez Sejm w pierwszym czytaniu. Dzień wcześniej jednak punkt ten zniknął z porządku obrad. Ze stenogramu tego posiedzenia wynika, że decyzję o tym podjął marszałek Sejmu po zasięgnięciu opinii Konwentu Seniorów.

Ministerstwo Finansów też nie wie, co dalej z senackim projektem. Wcześniej aktywnie uczestniczyło w przygotowywaniu ostatecznej jego wersji. Prace nadzorował z ramienia MF ówczesny wiceminister finansów Wiesław Jasiński. Ale w styczniu br. odszedł on z resortu.

Obecnie za akcyzę od aut odpowiedzialny jest wiceminister Wiesław Janczyk. Jednak resort unika odpowiedzi na pytanie, czy MF i wiceminister popierają projekt. – Obecnie nie ma stanowiska rządu w sprawie tego projektu – napisał resort w odpowiedzi na pytanie DGP.

Dodał, że nie jest jego inicjatorem, dlatego nie zna harmonogramu prac nad nim w parlamencie.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane