Podatnicy na granicy paranoi. Przybywa wskazań do wykreślenia z rejestru VAT

autor: Ewa Ciechanowska31.03.2017, 07:32; Aktualizacja: 31.03.2017, 07:44
Ministerstwo Finansów zamierza utworzyć dwa nowe publiczne wykazy. W pierwszym znajdzie się lista podmiotów wykreślonych z rejestru i takich, którym odmówiono rejestracji

Ministerstwo Finansów zamierza utworzyć dwa nowe publiczne wykazy. W pierwszym znajdzie się lista podmiotów wykreślonych z rejestru i takich, którym odmówiono rejestracjiźródło: ShutterStock

 Nowe zasady wykreślania z rejestru VAT wywołały u podatników poczucie zagrożenia. Strach bierze się z tego, że urzędnicy stosują nowe przepisy na dużą skalę (ponad 22 tys. wykreślonych w ciągu dwóch pierwszych miesięcy).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Przyszlo NOWE ...(2017-03-31 10:40) Zgłoś naruszenie 272

    ... i przyszły nowe BAŁWANY. Nie dość, że NIEUDACZNIKI, to jeszcze ... i TĘPE. W Polsce niestety WŁADZA przechodzi z RĄK do RĄK, ... a nie z GŁOWY do GŁOWY.

    Odpowiedz
  • ferdynand wspaniały(2017-03-31 16:19) Zgłoś naruszenie 150

    mam pomysła ...... wszystkich wykreślić co do jednego , nie będzie nikt płacił nikomu vatu a co za tym idzie nie będzie przekrętów i nie będzie wpływów do budżetu - a "rzont" pójdzie na zielona trawkę

    Odpowiedz
  • Smutek(2017-03-31 21:04) Zgłoś naruszenie 140

    Prowadziłem działalność w Polsce przez 10 lat i powiem krótko.... poddałem sie. 6 osób poszło do zwolnienia, a ja przenioslem sie do uk. Jest to smutne, bo wolałbym być we własnym kraju i żyć godnie, normalnie. W tej chwili na pewno wiem jedno - do Polski nie wroce, a nigdy wcześniej nie myślałem o emigracji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • podatnik(2017-03-31 14:45) Zgłoś naruszenie 110

    Nawet nie wiecie państwo jaki obecnie trwa chaos w skarbowosći !! ze wdrożeniem KAS

    Odpowiedz
  • Kobieta(2017-03-31 13:56) Zgłoś naruszenie 42

    Wygodę niech wszystko wykreśla będzie spokój po co nowe listy newsów mają co robić czy nowe miejsca pracy dla pociotkow

    Odpowiedz
  • Mc DONALD Lord(2017-04-01 12:08) Zgłoś naruszenie 34

    KTO DESTABILIZUJE I UTRUDNIA ŻYCIE W POLSCE , I P O L A K O M . ZAMKNĄĆ BANDĘ DO PUDŁA . POTRZEBA PRAWDZIWEGO POLAKA DYKTATORA DO WŁADZY

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2017-04-03 00:33) Zgłoś naruszenie 00

    Lepiej za granicą działalność prowadzić.Jak w Szwecji prowadziłem działalność.To płacąc podatek wiedziałem że w zamian będę jechał po prostej drodze bez dziur.Że rano wyjdę a chodnik będzie czysty.A w zimie każda droga jest odświeżona.I nikt mnie się nie czepia za opony z kolcami.Tam wat na żywność zmniejszyli o połowę.I wiele innych pozytywów.

    Odpowiedz