statystyki

Dostawy i usługi na rzecz zagranicznych sił zbrojnych są z zerową stawką podatku

autor: Patrycja Dudek06.03.2017, 07:51; Aktualizacja: 06.03.2017, 10:22
Sprawa dotyczyła przedsiębiorcy, który świadczył usługi cateringowe, sprzątania i wynajmu sprzętu oraz dostarczał artykuły spożywcze i przemysłowe na rzecz hiszpańskich oddziałów NATO.

Sprawa dotyczyła przedsiębiorcy, który świadczył usługi cateringowe, sprzątania i wynajmu sprzętu oraz dostarczał artykuły spożywcze i przemysłowe na rzecz hiszpańskich oddziałów NATO.źródło: ShutterStock

Dostawy i usługi na rzecz innych niż polskie sił zbrojnych są z zerową stawką podatku, niezależnie od tego, czy trafiają za granicę, czy pozostają w kraju – orzekł WSA w Gorzowie Wielkopolskim.

Sprawa dotyczyła przedsiębiorcy, który świadczył usługi cateringowe, sprzątania i wynajmu sprzętu oraz dostarczał artykuły spożywcze i przemysłowe na rzecz hiszpańskich oddziałów NATO. Problem polegał na tym, że oddziały te przyjechały na ćwiczenia do Polski. Dostawy i usługi były więc realizowane na terytorium naszego kraju.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane