statystyki

Dostawy i usługi na rzecz zagranicznych sił zbrojnych są z zerową stawką podatku

autor: Patrycja Dudek06.03.2017, 07:51; Aktualizacja: 06.03.2017, 10:22
Sprawa dotyczyła przedsiębiorcy, który świadczył usługi cateringowe, sprzątania i wynajmu sprzętu oraz dostarczał artykuły spożywcze i przemysłowe na rzecz hiszpańskich oddziałów NATO.

Sprawa dotyczyła przedsiębiorcy, który świadczył usługi cateringowe, sprzątania i wynajmu sprzętu oraz dostarczał artykuły spożywcze i przemysłowe na rzecz hiszpańskich oddziałów NATO.źródło: ShutterStock

Dostawy i usługi na rzecz innych niż polskie sił zbrojnych są z zerową stawką podatku, niezależnie od tego, czy trafiają za granicę, czy pozostają w kraju – orzekł WSA w Gorzowie Wielkopolskim.

Sprawa dotyczyła przedsiębiorcy, który świadczył usługi cateringowe, sprzątania i wynajmu sprzętu oraz dostarczał artykuły spożywcze i przemysłowe na rzecz hiszpańskich oddziałów NATO. Problem polegał na tym, że oddziały te przyjechały na ćwiczenia do Polski. Dostawy i usługi były więc realizowane na terytorium naszego kraju.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane