Podatnik sam kupuje leki spoza UE? Musi zapłacić za nie 23 proc. VAT

autor: Łukasz Zalewski06.02.2017, 07:31; Aktualizacja: 06.02.2017, 07:50
O sprawie poinformował nas czytelnik, który dla ciężko chorej żony kupił przez internet niedostępny w Polsce lek. Jak mówi, preparat to szansa na uratowanie jej życia, bo na leczenie w ramach NFZ kobieta musiałaby czekać cztery lata.

O sprawie poinformował nas czytelnik, który dla ciężko chorej żony kupił przez internet niedostępny w Polsce lek. Jak mówi, preparat to szansa na uratowanie jej życia, bo na leczenie w ramach NFZ kobieta musiałaby czekać cztery lata.źródło: ShutterStock

Nie dość, że podatnik za własne pieniądze kupuje leki, które powinien dostać od szpitala, to jeszcze fiskus żąda od niego zapłaty 23 proc. VAT. Osoba, która sama przywiezie niedostępny w Polsce lek, np. z Azji, nie musi od niego płacić VAT. Jeśli zamówi go przez internet – celnicy doliczą 23 proc.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • niedorzeczny(2017-02-06 09:47) Zgłoś naruszenie 70

    To co nam się wydaje logicznym i zrozumiałym, dla urzędnika jest jednoznaczną niedorzecznościa i fanaberią, jak mozna liczyć na zwolnienie z VAT-u skoro rolą urzędnika jest skubać obywatela do cna.

    Odpowiedz
  • waldek 14l(2017-04-28 09:07) Zgłoś naruszenie 30

    Jak nazwać takie działanie Urzędu Skarbowego który żeruje na chorobach i cierpieniu Polaków? Nie dość że w tym teoretycznym kraju NFZ udaje że leczy Polaków , a jak obywatele kupują lekarstwa aby być zdolnym do pracy to jeszcze za to leczenie US pobiera podatek VAT! To gorsze niż stręczycielstwo. Powinno to być karane.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane