Podatnik sam kupuje leki spoza UE? Musi zapłacić za nie 23 proc. VAT

autor: Łukasz Zalewski06.02.2017, 07:31; Aktualizacja: 06.02.2017, 07:50
O sprawie poinformował nas czytelnik, który dla ciężko chorej żony kupił przez internet niedostępny w Polsce lek. Jak mówi, preparat to szansa na uratowanie jej życia, bo na leczenie w ramach NFZ kobieta musiałaby czekać cztery lata.

O sprawie poinformował nas czytelnik, który dla ciężko chorej żony kupił przez internet niedostępny w Polsce lek. Jak mówi, preparat to szansa na uratowanie jej życia, bo na leczenie w ramach NFZ kobieta musiałaby czekać cztery lata.źródło: ShutterStock

Nie dość, że podatnik za własne pieniądze kupuje leki, które powinien dostać od szpitala, to jeszcze fiskus żąda od niego zapłaty 23 proc. VAT. Osoba, która sama przywiezie niedostępny w Polsce lek, np. z Azji, nie musi od niego płacić VAT. Jeśli zamówi go przez internet – celnicy doliczą 23 proc.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • waldek 14l(2017-04-28 09:07) Zgłoś naruszenie 30

    Jak nazwać takie działanie Urzędu Skarbowego który żeruje na chorobach i cierpieniu Polaków? Nie dość że w tym teoretycznym kraju NFZ udaje że leczy Polaków , a jak obywatele kupują lekarstwa aby być zdolnym do pracy to jeszcze za to leczenie US pobiera podatek VAT! To gorsze niż stręczycielstwo. Powinno to być karane.

    Odpowiedz
  • niedorzeczny(2017-02-06 09:47) Zgłoś naruszenie 70

    To co nam się wydaje logicznym i zrozumiałym, dla urzędnika jest jednoznaczną niedorzecznościa i fanaberią, jak mozna liczyć na zwolnienie z VAT-u skoro rolą urzędnika jest skubać obywatela do cna.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane