Czy organ podatkowy może sprawdzić stan majątkowy małżonków

Małżonkowie otrzymali wezwanie do złożenia wyjaśnień odnośnie do posiadanego stanu majątkowego, zawierające powołanie się jedynie na art. 155 Ordynacji podatkowej. Czy na etapie czynności sprawdzających można wezwać podatnika do złożenia wyjaśnień odnośnie do posiadanego stanu majątkowego?

Czy kontrahent podatnika zostanie wezwany do złożenia wyjaśnień

Organ podatkowy wezwał kontrahentów podatnika do złożenia wyjaśnień dotyczących współpracy z nim. Czy fiskus ma prawo do podejmowania takich czynności?

Czy urzędnik skarbowy może żądać dokumentów potwierdzających zakup

Podatnik złożył deklarację VAT-7, w której wykazał zakup środka trwałego. Czy organ podatkowy działa zgodnie z prawem, wzywając go na podstawie art. 272 Ordynacji podatkowej do okazania dokumentów potwierdzających zakup?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Gazety Prawnej: Co zrobić z pismem z urzędu skarbowego
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania, oraz:
- Tryb wezwań do wyjaśnienia
- Czynności sprawdzające
- Formy dostarczania pism