PiS: Reforma skarbówki i służby celnej pozwoli na lepsze zarobki. Nie będzie zwolnień

07.06.2016, 13:18; Aktualizacja: 07.06.2016, 13:36
Celnicy protestują przeciwko tym pomysłom, w ich ocenie oznaczają one likwidację ich służby.

Celnicy protestują przeciwko tym pomysłom, w ich ocenie oznaczają one likwidację ich służby.źródło: ShutterStock

Reforma administracji skarbowej i służb celnych spowoduje lepsze warunki pracy i wyższe wynagrodzenia dla ich pracowników - przekonują politycy PiS. Nie będzie redukcji zatrudnienia - zapewniają.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • były sympatyk PIS(2017-05-21 12:54) Zgłoś naruszenie 10

    Żaden z pracowników w Gdańsku przed emeryturą nie dostał oferty pracy i od sierpnia na bruk.Tak działa dobra zmiana" co innego mówią a co innego robią 21.05.2007

    Odpowiedz
  • j(2017-05-20 21:09) Zgłoś naruszenie 11

    To bajki. Funkcjonariusz celny zarabia ok 4600 netto a pracownik służby cywilnej 2300 netto (stan na maj 2017 r.)

    Odpowiedz
  • olek(2016-08-01 08:58) Zgłoś naruszenie 21

    Banaś nadaje się ministranta a nie ministra

    Odpowiedz
  • jcwa(2016-06-18 01:15) Zgłoś naruszenie 31

    "Ocenił jednak, że większość pracowników w służbie celnej i skarbowej rozumie cele rządu" - żartowniś z tego ministerka, wolałby nie wiedzieć co ta większość zrobiłaby z nim za KAS

    Odpowiedz
  • obywatel(2016-06-08 14:49) Zgłoś naruszenie 03

    Jak zwykle ma być lepiej urzędnikom nigdy obywatelom czy przedsiębiorcą. Tworzy się nie jasne prawo a potem żąda się 20.000 zł za jego objaśnienie (klauzula obejścia prawa), czy to nie jest idiotyzm w majestacie prawa. Niema znaczenia jak dana instytucja się nazywa, ale jak traktuje obywatela. Każde wezwanie skarbówki zawiera pouczenie o nałożeniu kary za niezastosowanie się do wezwania ,gdzie tak jest? pomimo że zgodnie z prawem działanie organu powinno budzić zaufanie obywatela ,wszystko to normy blankietowe

    Odpowiedz
  • mikuś(2016-06-08 07:23) Zgłoś naruszenie 81

    Trąbią , że nie będzie zwolnień, to dlaczego w kalkulacji kosztów reorganizacji ujęto 10% zmniejszenie zatrudnienia , a Szałamacha mówi o redukcji 3- 4 % ?????????????????????????????????

    Odpowiedz
  • skarbona(2016-06-08 07:09) Zgłoś naruszenie 151

    "Od ośmiu lat nie było większych podwyżek zarówno dla grupy skarbowej, jak i celników." Panie Banaś skarbowcy w ogóle nie mieli podwyżek (celnicy - tak), a teraz oferuje się im po 20-50zł brutto. Za taką kasę chcecie mieć dobrą kadrę?

    Odpowiedz
  • sad but true(2016-06-07 21:52) Zgłoś naruszenie 01

    Kiedy reforma nadzoru budowlanego? W czwartym kolejnym raporcie NIK nadzór wypada zdecydowanie poniżej oczekiwań. Coraz więcej spraw, coraz więcej obowiązków, nadzór choć nie jest do tego powołany, to musi kanalizować spory międzyludzkie, ponadto dba o bezpieczeństwo a rządzący nie kwapią się by dofinansować ten pion by można zatrudnić nowych ludzi i ściągnąć lepszych niż są. O wprowadzeniu okręgowych inspektoratów też nic nie słychać.

    Odpowiedz
  • To ... DAJĄ RADĘ(2016-06-07 20:25) Zgłoś naruszenie 103

    Ne-BOLSZEWICY z PIS ... "ROBIĄ COŚ, .. .ZEBY COŚ NA POKAZ ROBIC ", ... a później się zobaczy CO ?. Najważniejsze to ... "Alleluja i do przodu". Do czego się nie wezmą ... to SPIER****

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2016-06-07 20:02) Zgłoś naruszenie 202

    Obecną reorganizację projektują ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o pracy w skarbowości, bo na swoich wysokich stołkach już dawno odgrodzili się od widoku obmierzłych zarówno podatników, jak i swoich szeregowych podwładnych,( których dobrym przykładem jest generał Kapica - który wypiął się na służbę publiczną z prędkością błyskawicy i teraz będzie robił optymalizacje podatkowe dla bardzo bogatych) a swoją wiedzę czerpią z naciąganej sprawozdawczości i modeli teoretycznych. Nie chcę tutaj wchodzić szerzej w problem sposobu robienia karier w MF-ie, ale można śmiało stwierdzić, że jest to kwintesencja skumulowanej od dziesięcioleci selekcji negatywnej. I teraz , to towarzystwo wzajemnej adoracji, które od paru lat niszczy skarbowość z całkiem niezłym skutkiem, stworzyło na kolanie knota wywracającego do góry nogami wszystko co jeszcze jakoś z trudem, bo z trudem, ale funkcjonuje i w to miejsce planuje "jajko niespodziankę". Bez konsultacji społecznych, z trupem w szafie w postaci systemów informatycznych SPP , SZD, ePUAP które oficjalnie mają się świetnie, tylko w rzeczywistości w zasadzie nie działają albo są dysfunkcjonalne, bez żadnych zapisanych ustawowo gwarancji utrzymania pracy i płacy w obecnych służbach - i wszystko w 1 rok, podczas gdy bogate państwa, te które zdecydowały się na podobna reformę, robią ją lat kilka. Jest oczywistą demagogią twierdzenie, że poprawę funkcjonalności skarbowości i skuteczność w zwalczaniu oszustw podatkowych można osiągnąć tylko poprzez konsolidację wszystkich służb. Dla tak postawionych celów konsolidacja jest w najlepszym razie indyferentna.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-06-07 18:20) Zgłoś naruszenie 17

    Rozumiemy , że 25-letnia eksterminacja przedsiębiorców uskuteczniana przez tzw. skarbówkę - i nakradzione przy tej okazji biliony - zamiatane są przez Przekręciarzy i Sprzedawczyków starym UByczajem , czyli grubą kreską . POgratulować - kursu i ścieżki .

    Odpowiedz
  • dziadek(2016-06-07 14:13) Zgłoś naruszenie 65

    "rocznie wypracowuje dla budżetu państwa ok. 100 mld zł " - a od kiedy to pobór danin jest wypracowywaniem??

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • dziadek(2016-06-07 14:10) Zgłoś naruszenie 110

    coś mi arytmetyka tu szwankuje. Jeżeli nie będzie zwolnień tzn że zwiększy się budżet by ta sama liczba głów miała większe zarobki. inaczej mówiąc program us-cel plus

    Odpowiedz