statystyki

Przychód wcześniej niż przekazanie towaru

autor: Jolanta Rajewska17.02.2016, 07:27; Aktualizacja: 17.02.2016, 09:29
Zdarzały się sytuacje, że faktura była wystawiona w innym miesiącu niż dostawa towarów

Zdarzały się sytuacje, że faktura była wystawiona w innym miesiącu niż dostawa towarówźródło: ShutterStock

Jeśli faktura została wystawiona, zanim jeszcze rzecz wydano, to już w tym momencie powstaje przychód dla celów podatku dochodowego – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu.

Chodziło o spółkę, która sprzedawała towary kontrahentom zagranicznym i okazjonalnie krajowym. W każdym przypadku dostawy były realizowane według reguł Incoterms 2010. Faktury były wystawiane zgodnie z regulacjami wynikającymi z art. 106i ustawy o VAT, czyli nie wcześniej niż 30. dnia przed dniem powstania obowiązku podatkowego i nie później niż 15. dnia miesiąca po dokonaniu dostawy. W rezultacie zdarzały się sytuacje, że faktura była wystawiona w innym miesiącu niż dostawa towarów.

W związku z tym spółka miała wątpliwości, w którym momencie powstaje u niej przychód, jeśli nie otrzymując przedpłaty (zaliczki), wystawiła fakturę przed dokonaniem dostawy towarów.


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane