statystyki

Przeprowadzka do Dubaju to legalna ucieczka przed podatkiem

autor: Mariusz Szulc09.11.2015, 06:47; Aktualizacja: 09.11.2015, 09:18

Podatnik, który zamieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i zerwie ścisłe kontakty z Polską, nie musi rozliczać się z PIT w naszym kraju – potwierdził dyrektor łódzkiej izby.

Co więcej, jeśli nie przyjmie zagranicznego obywatelstwa, to nie zostanie też rezydentem podatkowym za granicą.

Pytanie zadał mężczyzna zatrudniony na etacie w firmie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dodatkowe dochody uzyskiwał z lokat w polskich bankach, polisolokat i rachunku maklerskiego. Od sierpnia 2014 r. przebywał na stałe na Półwyspie Arabskim i uzyskał tamtejszą wizę rezydencką. Polskę odwiedzał sporadycznie i nie dłużej niż przez cztery tygodnie rocznie.

Ostatecznie zdecydował o separacji małżeńskiej i podziale wspólnego majątku. Zrezygnował ze wszystkich polskich źródeł dochodu, zgodził się wypłacać żonie alimenty i postanowił pozostać na stałe w ZEA.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Aldona(2018-03-09 23:36) Zgłoś naruszenie 00

    Witam, chce zaproponować Państwu nowy portal wyszukiwania nieruchomości w ZEA www.moveincat.com :) zobaczcie sami jak to działa :) gorącą polecam :)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane