Trybunał Konstytucyjny badał kwotę wolną od podatku. Wyrok za tydzień

autor: Agnieszka Pokojska21.10.2015, 06:59; Aktualizacja: 21.10.2015, 10:36
Trybunał Konstytucyjny badał kwotę wolną od podatku. Wyrok za tydzień

Trybunał Konstytucyjny badał kwotę wolną od podatku. Wyrok za tydzieńźródło: ShutterStock

Czy 3089 zł rocznie spełnia wymogi konstytucji? Sędziowie zajmowali się tym przez prawie pięć godzin. Wyrok zapadnie 28 października. Obecnych rozwiązań bronili przedstawiciele rządu i Sejmu

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Obywatel(2015-10-23 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    W tym kraju pracujemy na POdatki by POlitycy mieli z czego ciagnąć kasę czyli z budżetu.Pracujemy na POlityków

    Odpowiedz
  • alina(2015-10-22 19:12) Zgłoś naruszenie 10

    Dość już narzekania na biedny budżet i fałszywą troskę parlamentarzystów o pieniądze publiczne. Niech zrezygnują ze swoich licznych przywilejów, skoro Polska jest biednym , wręcz dziadowskim państwem, politycy też niech zaciągają swojego pasa, bo to oni do tego doprowadzili. Czas ich postawić pod ścianą.

    Odpowiedz
  • alina(2015-10-22 19:08) Zgłoś naruszenie 10

    A ile budżet traci na premie, nagrody ,korupcsję parlamentarzystów,na odprawy dla nich ,na wszelkie przywileje posłów.???
    Moim zdanie oni za niekonstytucyjne ustawy, ustawy gnioty powinni płacić kary umowne ,tak jak nierzetelni przedsiębiorcy.

    Odpowiedz
  • Podatnik - żywiciel nierobów z Wiejskiej(2015-10-22 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę zrównać kwoty wolne podatników z kwotami wolnymi posłów. Albo P-Osłów... :)

    Odpowiedz
  • ekonom(2015-10-22 09:16) Zgłoś naruszenie 11

    kwota wolna od 8 lat nie jest waloryzowana tj, za rządów PO-PSL, niech najpierw zaczną oszczędzać na sobie a dopiero niech żyłują społeczeństwo, przecież miłościwie panujący i ci z Wiejskiej mają swoje przywileje nie podlegające opodatkowaniu

    Odpowiedz
  • gosc(2015-10-21 21:08) Zgłoś naruszenie 01

    cyt. :Gdyby kwota wolna była przez lata waloryzowana, budżet straciłby 2 mld 280 mln zł.
    Budżet nie straciłby, tylko do budżetu nie wpłynęłoby 2,28 mld zł.

    Odpowiedz
  • Wanda(2015-10-21 15:33) Zgłoś naruszenie 10

    KWOTA WOLNA OD PODATKU DLA POSŁA to 27.000 ZŁOTYCH. DLA NICH JEST PRAWO I PIENIĄDZE

    Odpowiedz
  • XXYYZZ(2015-10-21 09:33) Zgłoś naruszenie 10

    Czy Trybunał Dyspozycyjny rozważa w swoich rozważaniach kwotę wolną od podatków Wybrańców Narodu z Wiejskiej? A może tę kwotę zrównać z kwotą obowiązującą na Wiejskiej? Nie ma takich rozważań, bo straciliby Wybrańcy!

    I nie byłoby rozważań gdyby, każdy kto podejmuje nawet najprostszą pracę, zarobił na podstawowe potrzeby i nie musiał wybierać czy kupić chleb i buty, a nie zapłacić czynszu?

    Odpowiedz