statystyki

Nie ma PIT od ubezpieczenia w podróży służbowej za granicę

autor: Mariusz Szulc01.10.2015, 07:25; Aktualizacja: 01.10.2015, 08:39
Nie ma PIT od ubezpieczenia w podróży służbowej za granicę

Nie ma PIT od ubezpieczenia w podróży służbowej za granicęźródło: ShutterStock

Pracownicy nie uzyskują przychodu z nieodpłatnych świadczeń, gdy pracodawca ubezpiecza ich we własnym interesie – potwierdził dyrektor łódzkiej izby.

Reklama


Pytanie zadała spółka, która wysyła pracowników w zagraniczne podróże służbowe. W związku z tym zawiera też wiele umów ubezpieczenia. Polisy gwarantują zwrot kosztów leczenia w związku z nieszczęśliwym wypadkiem, kompleksowe usługi assistance (np. dostarczanie leków, pokrycie kosztów transportu do Polski, także w wypadku śmierci), ochronę z tytułu odpowiedzialności cywilnej czy odszkodowanie na wypadek utraty, zniszczenia albo uszkodzenia bagażu podróżnego. Pracownicy nie decydują o zakresie ochrony ubezpieczeniowej ani nie mogą z niej zrezygnować. Zakup polisy jest za każdym razem decyzją spółki, która – jak tłumaczyła – zabezpiecza się w ten sposób przed ewentualnymi roszczeniami pieniężnymi.


Pozostało jeszcze 49% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane

Reklama