statystyki

Przedstawiciele handlowi kontra fiskus

autor: KaJ01.06.2015, 07:34; Aktualizacja: 01.06.2015, 08:52

Trwa spór podatników z fiskusem w sprawie finansowania noclegów pracowników mobilnych wykonujących obowiązki służbowe w terenie. Konflikt okazał się na tyle poważny, że zainterweniowała rzecznik praw obywatelskich. Skąd te wątpliwości?

Spór trwa od lat i dotyczy głównie przedstawicieli handlowych, których miejsce pracy jest nierzadko określane jako region lub województwo, co stanowi dla organów skarbowych argument za uznaniem, że osoby te nie przebywają w podróżach służbowych. Z takim podejściem należy się zasadniczo zgodzić. Czym innym jest jednak pozbawienie przedstawicieli handlowych możliwości otrzymywania diet, a czym innym twierdzenie, że pokrywany przez pracodawcę koszt zakwaterowania stanowi dla nich przychód podlegający opodatkowaniu. A takie właśnie stanowisko zajmują dyrektorzy izb skarbowych w licznych interpretacjach (m.in. IBPBII/1/4511-87/15/BJ, IPTPB1/415-694/14-2/AG).


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane