statystyki

Jędrzejewska: Czy kawa to kakao?

autor: Katarzyna Jędrzejewska25.02.2015, 07:41; Aktualizacja: 25.02.2015, 07:47

O tym, że rak jest rybą, wiadomo już od przedwojnia. Kto śmie wątpić, że krowa i świnia to środki trwałe, niech zajrzy do art. 3 ustawy o rachunkowości.

A co z kawą zbożową i kakao? Zapadł pierwszy wyrok w Polsce, który to właśnie rozstrzygnął. Sąd orzekł, że są podobne, bo zaspokajają porównywalne potrzeby konsumentów. Moim, bardzo osobistym zdaniem, jest całkiem przeciwnie. I myślę, że opinię tę podzielają nie tylko smakosze kakao, ale i matki, które miały kiedykolwiek problem z laktacją. Sięgnęły po kakao czy jednak po kawę zbożową?

Szanuję wyroki i niech już będzie tak, jak chce sąd. Ale co w sytuacji, gdy inny skład sędziowski dojdzie do odmiennej konkluzji? Wszak każda sprawa to odrębne orzeczenie. Czy jeśli nie będzie jednolitej linii orzeczniczej, zbierze się dostojne grono siedmiu sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego, by porównać skład chemiczny obu produktów?


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane