statystyki

NSA coraz łagodniejszy: Maleje liczba skarg odrzucanych, a rośnie liczba oddalanych.

autor: Patrycja Dudek10.02.2015, 07:17; Aktualizacja: 10.02.2015, 07:38

- Z roku na rok maleje liczba skarg odrzucanych, a rośnie liczba oddalanych. Nie można jednak na podstawie tego prostego zestawienia wyciągnąć wniosku, że są one coraz lepiej przygotowywane - mówi dr Stefan Babiarz.

Czy nie uważa pan, że coraz więcej skarg nie spełnia standardów przyjętych przez NSA?


Pozostało jeszcze 94% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • z(2015-02-10 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    problem jest inny, jak z reguły bywa pieniądze, w branży x mają ich multum, mogą żądać kroci w porównaniu do dochodów nawet bez żadnych „standardów”, a w innej stale „jakieś” standardy, różnej „twórczości”, które najlepiej by wypełniać za bezcen, nierzadko kosztem bezcennego czasu i zdrowia; kto jeszcze wnosi skargi i za ile do NSA, chyba organy podatkowe, celne, bo „muszą” czasami, bo tu wokół na nic nie ma praktycznie pieniędzy i to staje się niestety fatalnym standardem, a ceny dóbr dla ludzi podobno, jakie, chyba trzeba by było złożyć tyle skarg, ile orzeczeń przez całe swoje istnienie wydał NSA, by jedną „konkretniejszą” rzecz kupić i jeszcze może wszystkie sprawy „wygrać”, takie standardy się wprowadza, a oddalenia to w ogóle jeszcze inny wątek !

    Odpowiedz
  • p(2015-02-15 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    Może by tak szanowny dr nauk prawnych sam przestał w swoich orzecznictwie łąmać art ustawy Kodeks Karny zamiast pouczać podatników co mają robić!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane