statystyki

Szkolenia bez VAT nie tylko dla posiadających formalne uprawnienia

autor: Lidia Jarmołowicz29.10.2014, 07:53; Aktualizacja: 29.10.2014, 09:07
Wszystkie szkolenia spełniały wymogi doskonalenia zawodowego zarządcy nieruchomości.

Wszystkie szkolenia spełniały wymogi doskonalenia zawodowego zarządcy nieruchomości.źródło: ShutterStock

Organizowanie kursów zawodowych dla pracowników spółdzielni mieszkaniowych jest zwolnione z podatku, nawet jeśli nie mają oni licencji zarządcy nieruchomości – orzekł WSA w Gliwicach w dwóch wyrokach.

Oba dotyczyły związku rewizyjnego zrzeszającego spółdzielnie mieszkaniowe, który prowadził szkolenia m.in. dla pracowników spółdzielni zajmujących się obsługą zagadnień finansowo-księgowych. Część z nich nie miała licencji zarządcy nieruchomości.

Wszystkie szkolenia spełniały wymogi doskonalenia zawodowego zarządcy nieruchomości, o których była mowa w obowiązującym wówczas rozporządzeniu ministra infrastruktury w sprawie doskonalenia kwalifikacji zawodowych przez rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz zarządców nieruchomości. W związku z tym związek uznał, że oferowane przez niego szkolenia są usługami kształcenia zawodowego, o których mowa w art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT, i w związku z tym są w całości zwolnione z podatku.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane