statystyki

Spadkobierca może uwolnić się od długów zmarłego także po terminie odrzucenia spadku

autor: Mariusz Szulc17.10.2014, 07:47; Aktualizacja: 17.10.2014, 11:41
klepsydra-pieniądze

Fiskus powinien był zawiesić postępowanie i poczekać na rozstrzygnięcie procedury spadkowejźródło: ShutterStock

Urząd skarbowy nie może żądać spłacenia podatkowych zaległości przez podatnika, który ma już w ręku postanowienie sądu pozwalające mu uchylić się od przyjęcia spadku – orzekł NSA.

Wyrok ma duże znaczenie dla spadkobierców, którzy nie zdążyli w terminie odrzucić spadku. W takiej sytuacji istnieje niebezpieczeństwo, że wraz ze spadkiem przejmą odpowiedzialność za zaległości podatkowe zmarłego i że urząd skarbowy zażąda od nich spłaty tych długów. Co innego jednak, gdy rozpoczną – nawet po terminie – działania pozwalająca im odrzucić spadek.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • polskie prawo jest do niczego(2014-10-17 18:30) Zgłoś naruszenie 00

  A czemu do tej pory normą nie jest dziedziczenie z dobrodziejstwem inwentarza? Chyba tylko po to, żeby żerować na najmniej zorientowanych?

  Odpowiedz
 • a(2014-10-19 13:44) Zgłoś naruszenie 00

  To nie polskie prawo jest do niczego. Brak jest świadomości prawnej w społeczeństwie. I nic nie robi się w kierunku kształcenia w tym kierunku. Jest za to wydawanych 15 mld rocznie na rzecz agentów Watykanu.
  Księża i siostry zakonne biją dzieci, za brak posłuszeństwa wobec nich. A rodzice milczą. Rodzina katolicka jest od 1000 lat pozbawiana swych praw. A ludność uczona ślepego posłuszeństwa wobec tzw. autorytetów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane