statystyki

Niejednolite orzecznictwo: Tym razem żołnierz wygrał z fiskusem

autor: Mariusz Szulc17.09.2014, 07:35; Aktualizacja: 17.09.2014, 10:41
PIT

Żołnierz, zanim obroni ojczyznę musi się obronić przed najgorszym wrogiem w państwie – fiskusem.źródło: ShutterStock

Podatnik, który otrzymał przed 2012 r. świadczenie mieszkaniowe z Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, miał prawo do zwolnienia z PIT – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku

Nie zgodził się tym samym ze stanowiskiem zaprezentowanym m.in. przez NSA w wyroku z 1 lipca 2014 r. (sygn. akt II FSK1066/14).

Wyrok WSA pokazuje, że linia orzecznicza w tej sprawie jest bardzo niejednolita. Obecnie żołnierze, którzy starają się o prawo do zwolnienia z PIT, nie mają pewności, jakiego werdyktu mogą się spodziewać.

„Ta sprawa chyba nie znajdzie końca. W urzędzie skarbowym czekają tylko, aż minie 5-letni okres składania korekt” – napisała do DGP czytelniczka. „Sytuacja wygląda tak, że niektóre urzędy zwracają, inne też, ale za jakiś czas chcą pieniądze z powrotem, a inne piszą decyzje odmowne” – tłumaczy.

„Żołnierz, zanim obroni ojczyznę musi się obronić przed najgorszym wrogiem w państwie – fiskusem” – skomentowała czytelniczka.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane