statystyki

Niejednolite orzecznictwo: Tym razem żołnierz wygrał z fiskusem

autor: Mariusz Szulc17.09.2014, 07:35; Aktualizacja: 17.09.2014, 10:41
PIT

Żołnierz, zanim obroni ojczyznę musi się obronić przed najgorszym wrogiem w państwie – fiskusem.źródło: ShutterStock

Podatnik, który otrzymał przed 2012 r. świadczenie mieszkaniowe z Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, miał prawo do zwolnienia z PIT – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku

Nie zgodził się tym samym ze stanowiskiem zaprezentowanym m.in. przez NSA w wyroku z 1 lipca 2014 r. (sygn. akt II FSK1066/14).

Wyrok WSA pokazuje, że linia orzecznicza w tej sprawie jest bardzo niejednolita. Obecnie żołnierze, którzy starają się o prawo do zwolnienia z PIT, nie mają pewności, jakiego werdyktu mogą się spodziewać.

„Ta sprawa chyba nie znajdzie końca. W urzędzie skarbowym czekają tylko, aż minie 5-letni okres składania korekt” – napisała do DGP czytelniczka. „Sytuacja wygląda tak, że niektóre urzędy zwracają, inne też, ale za jakiś czas chcą pieniądze z powrotem, a inne piszą decyzje odmowne” – tłumaczy.

„Żołnierz, zanim obroni ojczyznę musi się obronić przed najgorszym wrogiem w państwie – fiskusem” – skomentowała czytelniczka.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane