statystyki

Zwrot służbowych wydatków to nie przychód

autor: Mariusz Szulc21.07.2014, 07:24; Aktualizacja: 21.07.2014, 09:31
Las

Nadleśnictwo doliczało pracownikom do pensji równowartość czynszu, uznając, że jest to nieodpłatne świadczenieźródło: ShutterStock

Pracownik, któremu pracodawca oddaje pieniądze wydane na cele firmowe, nie uzyskuje z tego tytułu trwałego przysporzenia majątkowego, więc nie musi płacić PIT – orzekł WSA w Poznaniu.

Sprawa dotyczyła nadleśnictwa, które przekazało kilka leśniczówek swoim pracownikom jako mieszkania służbowe. Zastrzegło, że w każdej z nich część pomieszczeń będzie wydzielona na urzędowe kancelarie.

Pracownicy nie płacili czynszu, opłacali natomiast rachunki za prąd, także ten zużyty w kancelaryjnej części budynku. Nadleśnictwo doliczało im do pensji równowartość czynszu, uznając, że jest to nieodpłatne świadczenie. Zwracało także pieniądze za rachunki za prąd zużyty w części kancelaryjnej. Spytało izbę skarbową, czy zwrot ten jest opodatkowany PIT.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane