statystyki

Podatek od nieruchomości: Sieci wewnątrz budynków nie są budowlą

autor: Elżbieta Delert26.06.2014, 07:30; Aktualizacja: 26.06.2014, 08:48
dom, nieruchomość

Nieruchomośćźródło: ShutterStock

Przedmiotem opodatkowania jest budynek wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi. Nie można więc od tych ostatnich pobierać odrębnej daniny – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Reklama


Sprawa dotyczyła spółki telekomunikacyjnej z Gdańska, której prezydent miasta zarzucił zaniżenie wartości budowli wykazanych w deklaracji na podatek od nieruchomości za 2006 r. Stwierdził, że spółka nie uwzględniła w niej sieci telekomunikacyjnej znajdującej się wewnątrz budynków i służącej do zaspokajania potrzeb mieszkańców miasta. Gdy spółka odmówiła korekty deklaracji, prezydent nakazał jej dopłacenie podatku.

Spółka odwołała się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Szczecinie. Nie zgadzała się z prezydentem miasta, że urządzenia i kable telekomunikacyjne służące do zaspokajania potrzeb mieszkańców są budowlą.

SKO utrzymało jednak w mocy decyzję prezydenta. Potwierdziło, że kable światłowodowe stanowią sieć telekomunikacyjną będącą budowlą i że spółka musi zapłacić od nich podatek.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane

Reklama