Wydawanie opinii i udzielanie porad tylko przez osoby z uprawnieniami

autor: Łukasz Zalewski23.01.2014, 07:27; Aktualizacja: 23.01.2014, 08:17
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Większość czynności, np. sporządzanie deklaracji podatkowych, dalej powinna być zastrzeżona dla doradców - mówi Prof Jadwiga Glumińska-Pawlic, przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • joa(2014-01-24 06:12) Zgłoś naruszenie 00

    Tak dać doradcy podatkowemu do wypełnienia deklaracje, wiem z doświadczenia, że właśnie największe błędy w deklaracjach popełniają doradcy a biorą za to pieniądze. Moim zdaniem doradca jest od tego, żeby doradzał w sprawie przepisów podatkowych i na tym ma się znać a nie na mnóstwie innych rzeczy od których są księgowe tak na prawdę, po za tym dobry doradca zawsze powinien współpracować z księgową, która zna się od strony praktycznej a nie znają się na nie wiadomo ile rzeczach mają nie wiadomo jakie papiery a jak przyjdzie co do czego to dzwonią po urzędach lub do KIP-u o informacje, bo jak ktoś się zna na wszystkim to zna się na niczym. I tyle w tym temacie. Nie komplikujmy tego co już i tak jest skomplikowane.

    Odpowiedz
  • z(2014-01-23 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytowany pracownik skarbówki ma większą wiedzę niż nie jeden doradca po 2 m-cach praktyki a i tak ktoś mu zakaże udzielania opinii :)

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2014-01-23 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    "Podjął też uchwałę o uruchomieniu zamrożonych dotychczas środków na promocję zawodu."
    Ciekawe.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2014-01-23 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście , oczywiście - a te uprawnienia " do wydawania opinii i udzielania porad " będzie wydawała mafia . Tyle , że gdyby podatnik wiedział :
    ile , kiedy i za co - ma płacić , to nie potrzebne by mu były ani opinie , ani te porady . Rozumiemy się ?

    Odpowiedz
  • panJacek(2014-01-23 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    Kwalifikacje nie zawsze idą w parze z fachowością i kompetencją. Żal ściska gdy taki doradca zeznaje w sądzie i miota się jak chomik w pudełku po zapałkach. Dużo większą wiedzę mają studenci III-go roku prawa. Czemu zabraniać im doradztwa?
    Nasz kraj monopolem stoi. Samouki - uciekajcie do Irlandii, Niemiec czy Australii. Tam zrobicie karierę bez problemu!

    Odpowiedz
  • arkadiusz(2014-01-23 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    w pełni zgadzam się z Panią Profesor, że w przypadku tego rodzaju usług gdzie idzie o duże pieniądze to muszą się tym zajmować profesjonaliści. Ja już osobiście korzystałem z usług osoby, która sama się uczyła tych czynności i miałem takie problemy że głowa mała. Dopiero jak przekazałem swoje księgi do profesjonalnego doradcy podatkowego problemy skończyły się ufff...

    Odpowiedz
  • mi(2014-01-23 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    @panJacek

    a kto broni studentom zostać doradcami podatkowymi?

    Odpowiedz
  • podatnik(2014-01-23 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    Po co otwierać zawody, jak je ciągle zamykamy?

    p.s. troska pani Jadwigi Glumińskiej-Pawlic o moje pieniądze wzruszyła mnie do głębi. Może ja chcąc się je zrewanżować, będę je mówił co jej wolno a co nie wolno kupić, żeby przypadkiem nie popełniła błędu w sklepie.

    Odpowiedz
  • Lex(2014-01-23 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Hahaha,

    do wypelnienia pitu doradca podatkowy. Widac grupy uprzywilejowane trzymaja sie mocno w polsce. Co za banda debili. Gowin tego dziadostwa jeszcze nie rozpierdzielil?

    Odpowiedz
  • Bolo(2014-01-23 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    Pseudoprofesorkom skonczylo sie dojenie kasiorki z pseudouczelni to teraz musza poblokowac zawody aby na swoje wyjsc.

    Odpowiedz
  • kola(2014-01-23 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    Uwolniono kilka zawodów to czas wprowadzić kolejne ograniczenia. niedługo trzeba będzie doradcy gdzie zapłacić rachunek za prąd. Mamy już instrukcje mycia rąk jeszcze brak instrukcji ,,wycierania pupy,,. Ktoś może robi to żle i nawet o tym nie wie.

    Odpowiedz
  • sommartider(2014-01-23 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    Forma egzaminu na DP często niestety wpływa na jakość. Typowe 3xZ.

    Odpowiedz
  • Tessa(2014-04-11 00:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ależ ta Glumińska ma POmysły !!!

    Odpowiedz