VAT odliczymy od wszystkich aut osobowych

autor: Łukasz Zalewski18.10.2012, 07:22; Aktualizacja: 18.10.2012, 10:01
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów chce, aby od 2014 r. przedsiębiorcy mogli odliczać VAT od wszystkich kupowanych samochodów osobowych. Limit odliczenia wyniósłby 50 proc., nie więcej niż 8 tys. zł.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • t(2013-01-18 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    może ktoś zna sposób na odliczenie pełnego vatu

    Odpowiedz
  • Rene(2012-10-22 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze, że tekst poprawiony i taki babol nie wisiał w takiej gazecie jak GP, bo to wstyd

    Odpowiedz
  • Lexiter(2012-10-22 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejna wpadka Grabowskiego - albo się facet nie zna, albo ma pecha do dziennikarzy! Od osobowych odlicza się obecnie 60% VAT nie więcej niż 6.000

    Odpowiedz
  • rozgoryczony(2012-10-21 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    dodam , że u nas kwota zwolniona od podatku to ok. 3000 zł. a w niemczech przedsiębiorca ma kwotę zwolnioną od podatku ok 2500 ale euro + wcale nie większy ZUS + możliwośc pełnego odliczania vat na wszystko co jest związane z prowadzeniem działalności . --- polska konkurencyjnośc ?!!!

    Odpowiedz
  • rozgoryczony(2012-10-18 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    EWE, gdyby tytuł nie brzmiał "VAT odliczymy od wszystkich samochodów osobowych" to nikt z nas nie otworzyłby tego artykułu. Prawidłowo odbiorca wie że obecnie jest 60% max 6 tys., więc tytuł jest jednoznaczny - odliczanie bez limitów, w końcu, jak w każdym normalnym kraju. Nie znam lepszego sposobu na napędzenie gospodarki. No może zmniejszenie akcyzy na paliwo..

    Odpowiedz
  • Fia(2012-10-18 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    A miało być tak pięknie, w 2014 r. pełne odliczenie od samochodów z kratką. Czar prysł

    Odpowiedz
  • K(2012-10-18 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    Co tutaj jest napisane?!! Gdzie aktualnie w przepisach jest mowa o odliczeniu vat z samochodów z kratką? Jakieś poplątenie z pomieszaniem w tym artykule.

    Odpowiedz
  • rozgoryczony(2012-10-18 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Co to znaczy "inne wydatki związane z eksploatacją". Czy rząd chce zarabiać również na koniecznych naprawach zużywalnych części..

    Odpowiedz
  • Majster(2012-10-18 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    do "ewe" - Proszę zakupić auto średniej klasy, np.Opla Astrę lub Focusa i odliczyć cały VAT, a co to jest 6 tys.zł,gdzie takie auto kosztuje jakieś 55 tys.zł netto,a VAt to jakieś 12 tys.zł. Niemiec,Francuz itd odliczają sobie cały VAT + koszty paliwa.Pan za to może 6tys.zł i brak mozliwości odliczenia paliwa.Panu zostaje na życie ile Panu zostaje, a Niemiec lub Francuz ma więcej,bo nie musi płacić aż tak wysokich podatków. Kupuje nowoczesne maszyny,opłaca świetnych fachowców. Pan za to zastanawia się: ZUS, czy US w tym miesiącu?Muszę zwolnić świetnego majstra i zatrudnić tańszego...Ot dylematy...

    Odpowiedz
  • Robert(2012-10-18 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem doradcą podatkowym i podzielam głos "ewe". Takie fundamentalne błędy w takiej gazecie. Niestety nierzetelność naszych mediów staje się standardem.

    Odpowiedz
  • ewe(2012-10-18 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    zasięgnęłam informacji w Krajowej informacji podatkowej i poinformowano mnie,że na dzień dzisiejszy jeśli jest się podatnikiem VAT można odliczyć 60% VAT od zakupu samochodu osobowego (bez kratki)nie więcej niż 6tys., a z tego artykułu wynika, że nie można. Taka prestiżowa gazeta nie powinna robić takich błędów.

    Odpowiedz
  • ewe(2012-10-18 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    Niech Pan poczyta sobie obecne przepisy. Gdzie jest zapisane, że w ogóle nie ma prawa do odliczenia VAT od zakupu samochodu osobowego bez kratki? no gdzie?

    Odpowiedz
  • Jaa(2012-10-18 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    "Maciej Grabowski wyjaśnił bowiem, że MF wystąpi do Komisji Europejskiej o kolejną derogację."

    I Komisja Europejska oczywiście się zgodzi. Skoro sami chcemy uczynić naszą gospodarkę mniej konkurencyjną od innych to nasza wola. Niemiec może odliczyć 100% a polak tylko 50%. I dziwić się dlaczego Niemiec zarabia dużo więcej od Polaka. Za to urzędników mamy chyba najlepszych w całej Unii.

    Odpowiedz