statystyki

PIT 2010: Wydatki na igły można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej

autor: Ewa Matyszewska24.01.2011, 03:00; Aktualizacja: 24.01.2011, 12:41

Rodzic niepełnosprawnego dziecka może w PIT za 2010 rok odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatki na igły potrzebne do portu naczyniowego.

Reklama


Reklama


Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach przypomniał, jakie zasady obowiązują przy korzystaniu z ulgi rehabilitacyjnej. W analizowanej przez izbę sprawie chodziło o rozstrzygnięcie, czy można odliczyć od dochodu wydatki na zakup igieł do portu naczyniowego dla chorego dziecka, posiadającego orzeczenie o niepełnosprawności.

Według katowickiej izby udokumentowane wydatki poniesione przez podatnika na zakup specjalistycznych igieł do portu naczyniowego (a także sprzętu umożliwiającego infuzję – takiego jak korki, wężyki, strzykawki) podlegają odliczeniu, jeżeli dziecko podatnika uzyska orzeczenie o niepełnosprawności.

Natomiast wydatki na nabycie rękawiczek nie podlegają odliczeniu. Rękawiczki są przedmiotem używanym nie tylko podczas zabiegów medycznych. Mieszczą się one w kategorii dóbr powszechnego użytku.

Interpretacja indywidualna dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach z 3 grudnia 2010 r. (nr IBPBII/1/415-750/10/ŚS).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama