Czy dochody polskie są określone

Podatnik z Hiszpanii kilka razy w roku przyjeżdża do Polski. Wynajmuje tu bowiem trzy mieszkania. Czy przepisy określają, które dochody cudzoziemca są uznawane za te uzyskane w Polsce?

Czy ważne jest miejsce zamieszkania

Podatniczka od kilku lat wyjeżdża co roku na dwa-, trzy miesiące do Niemiec, aby dorobić sobie do studiów. W ciągu roku mieszka zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Czy dla rozliczeń z fiskusem kluczowe jest określenie miejsca zamieszkania?

Czy są podatnicy zwolnieni z polskiego PIT

Podatniczka za miesiąc wyjeżdża do Brazylii. Będzie pracować w polskim urzędzie konsularnym. Czy skorzysta ze zwolnienia od podatku z tytułu uzyskiwania takich zarobków?

Czy bez umowy jest proporcjonalne odliczenie

Podatnik pracował przez dwa miesiące 2009 roku na Jersey. Polska nie ma podpisanej umowy podatkowej z tym terytorium. Czy w takiej sytuacji trzeba stosować proporcjonalne odliczenie jako metodę unikania podwójnego opodatkowania?

Czy obowiązują dwie metody opodatkowania

W 2009 roku podatnik pracował w Belgii, Wielkiej Brytanii i Polsce. Mieszka na stałe w Polsce. Czy do rozliczenia zagranicznych zarobków z pracy stosuje się dwie metody unikania podwójnego opodatkowania?

Czy można uwzględnić diety z podróży służbowej

W 2009 roku podatniczka pracowała w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Wszystkie uzyskane dochody rozlicza w polskim PIT. Czy może uwzględnić diety z tytułu podróży zagranicznej?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak rozliczyć zagraniczne zarobki.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.