Koszty gabinetu lekarskiego w mieszkaniu prywatnym

autor: Krystyna Górczak15.04.2008, 03:00

Wydatki związane z opłatami za wodę, gaz, energię, które podatnik zaliczy do kosztów uzyskania przychodu, powinny stanowić taki procent w stosunku do powierzchni całego mieszkania, jaki stanowi pomieszczenie przeznaczone na prowadzenie działalności gospodarczej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • summ44(2015-11-19 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nikt w artykule nie poruszył problemu, jakim są wysokie koszty budowy i utrzymania recepcji w takim mieszkaniu-gabinecie? I że lekarze w takiej sytuacji wolą wynająć zewnętrzną recepcję medyczną, jako partnera do obsługi swoich pacjentów. Proszę o korektę, skoro wymieniają Państwo o wiele bardziej banalne wydatki.

    Odpowiedz
  • szak(2009-05-12 00:04) Zgłoś naruszenie 00

    Tak ...tak niech w Unii mówią ile powinniśmy kasować za wizytę...Unia wie wszystko...Niech robotnik na budowie zarabia 5 tyś a lekarz po 12 latach kształcenia 3 tyś.Wkońcu nic nie robi...i nie ponosi żadnej odpowidzialności...I pracuje po 4h dziennie...BRAVO!!!Proponuje sprawdzić ceny kursów i szkoleń dla lekarzy...

    Odpowiedz
  • szak(2009-05-12 00:00) Zgłoś naruszenie 00

    Na moje kasa może być...podniesię się ceny o 40% dla pacjenta.Skoro się domaga...no to czemu nie.Nikt nie powie że czegoś się nie odlicza a coś się odllicza...

    Odpowiedz
  • xyz(2008-10-16 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    Unijni biurokraci powinni zabronić pobierania podatku od emerytur.To wolno ponieważ biednych można łupić:)

    Odpowiedz
  • jodyna2000(2008-10-16 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ale kasy fiskalne mogą być jako kasy rejestrujące.Unia lepiej by wydała wytyczne ile pacjent powinien płacić za prywatną wizytę?

    Odpowiedz
  • jodyna2000(2008-10-16 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Gabinetów lekarskich powinno już w mieszkaniach prywatnych nie być.Natomiast co nie pozwala na wprowadzenie kas fiskalnych.Dlaczego lekarze są tacy prześladowani?

    Odpowiedz
  • mg(2008-04-21 16:51) Zgłoś naruszenie 00

    Do stanislaw: ależ rachunek to możesz dostać i teraz. Na życzenie lekarz ma obowiązek go wystawić - tak jak to jest w Nigerii :). Ale rachunek to nie to samo co kasa fiskalna.

    Usługi zdrowotne są zwolnione z Vatu, a nie obłożone stawką zerową (a to nie to samo - zapytaj kogoś, kto zna się trochę lepiej od Ciebie na podatkach). Unia Europejska nie zezwala na stosowanie kas fiskalnych do towarów i usług zwolnionych z VAT-u i kropka.

    Odpowiedz
  • Stanisław(2008-04-18 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Do: mg.
    Zgodnie czy niezgodnie z "prawem unijnym" zapłaciłem ponad 500 PLN-ów za wizytę i badania w prywatnym gabinecie ?
    Używasz argumentu pana Piechy - b. vice min..
    Wpisz VAT "0" zero.
    U murzynów, w Nigerii - ponad 25 lat temu ; po wizycie u lekarza otrzymałem rachunek, a Ubezpieczyciel zwrócił mi 90 % z tej kwoty wyjaśniając równocześnie, że te pozostałe 10 % to były tzw. "extras".
    I co Pan na to ? - w Afryce ćwierć wieku temu.!
    Jak się chce - to się zrobi. Niedawno P. MInister Zdrowia też "wyjaśniała", że kasami ma się zajmować Min. Finansów , sic.!, a w gabinecie u Premiera siedzą blisko siebie.
    Pani Minister nie mówiła, że to niezgodne z prawem unijnym.

    Nie dajmy się oszukiwać; jak obliczyć część mieszkania do kosztów przychodu, to potrafią ! - chcą !
    Czy nie jesteś lekarzem ? (O odpowiedzialności za fatalne leczenie , jest też artykuł ;ale to inny temat)
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Ciekawski(2008-04-15 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Pokaż lekarzu co masz w garażu. Walnij w stół a nożyce same się odezwą. I to by było na tyle.

    Odpowiedz
  • .(2008-04-15 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ale tylko lekarze/stomatolodzy w tym kraju mogą pracować i publicznie i prywatnie...tego nie ma w innych krajach,albo jedno albo drugie.Umowa z NFZ oznacza,że lekarz czy stomatolog nie może mieć gabinetu prywatnego,ani prowadzic działalności polegającej na świadczeniu swoich usług w jakimkolwiek zakresie.

    Odpowiedz
  • piterek(2008-04-15 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    Tak tak, nie ma to jak bolszewicka czujność

    Odpowiedz
  • mg(2008-04-15 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    Nie będzie żadnych kas fiskalnych dla lekarzy, dopóki usługi zdrowotne są zwolnione z VAt-u. Inaczej byłoby to niezgodne z prawem unijnym

    Odpowiedz
  • ryba(2008-04-15 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    A ty masz kasę fiskalną?

    Odpowiedz
  • Obserwator(2008-04-15 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Kasy fiskalne powinny mieć również i inni u których zachodzi podejrzenie że nie płacą uczciwie podatków. Myśę tu m.in. o adwokatach itp. Lekarze więdzą sami najlepiej czy płacą uczciwie podatki. Chcą więcej zarabiać to niech płacą uczciwie do fiskusa.

    Odpowiedz
  • ZbigOP_PL(2008-04-15 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    Po co kasy fiskalne dla lekarzy i kioskarzy, wystarczy spytać o ich dochody 'Obserwatora', który przedstawi dokładne zestawienie zarobków, zapewne również innych grup zawodowych. Jakież to będą oszczędności (likwidacj ogromnego aparatu fiskalnego). Tak bywało fajnie w PRL i Sowietach. Obserwator chciałby do tego wrócić, bo ma wiedzę o niesłusznych zarobkach tych innych malwersantów, wie kto ma nisko, wysoko i ile za dużo.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2008-04-15 06:54) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy lekarze będą mieli obowiązek rejestrowania przychodów z praktyk prywatnych poprzez kasy fiskalne. Czy p. Tusk się odważy wprowadzić obowiązek wprowadzenia kas fiskalnych dla lekarzy. Bo to jest kpina że kioskarze mają obowiązek je mieć - przy bardzo niskich dochodach, a lekarze przy bardzo dużych dochodach - nie mają takiego obowiązku.

    Odpowiedz