Odliczanie wydatków na samochód służbowy: Leasing przestanie się opłacać

autor: Agnieszka Pokojska12.06.2018, 21:08; Aktualizacja: 13.06.2018, 14:02
samochody, motoryzacja, transport

A to oznacza, że taka forma finansowania zakupu aut droższych niż 150 tys. zł stanie się nieopłacalna.źródło: ShutterStock

Koniec z odliczaniem od przychodu całości rat za samochody osobowe. Najbardziej odczują to przedsiębiorcy kupujący droższe modele, warte ponad 150 tys. zł. Ale i właściciele tańszych mogą sporo stracić.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (59)

  • Saul(2018-06-12 21:52) Zgłoś naruszenie 16431

    Dobrej zmiany ciąg dalszy. Podziękujemy przy urnie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • better call(2018-06-12 22:14) Zgłoś naruszenie 8322

    tam dac, tu zabrac, potem sie chwalic, ze podatki spadly ;)

    Odpowiedz
  • Jaa(2018-06-13 09:56) Zgłoś naruszenie 7612

    Pytanie tylko, po co prowadzić firmę w Polsce? W normalnych krajach nie wprowadza się takich utrudnień. Odpis VAT to 100% i od podatku dochodowego tak samo. Kwota wolna od podatku coś znaczy i przedsiębiorca nie jest traktowany jak wróg publiczny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alek(2018-06-13 09:31) Zgłoś naruszenie 5718

    No coz zwieksza mi koszty to obnize wynagrodzenie pracownikom, albo jednego zwolnie a w zamian kupie maszyne ktora go zastapi. Przeciez nie po to kupuje mercedesa za 300 tys zl zeby panstwu doplacac. Juz dosc ze ma od tego auta akcyzje i VAT 23% to jeszcze mu malo?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Nenia(2018-06-13 09:56) Zgłoś naruszenie 557

    Potencjalnie to ja jestem nawet gwałcicielem, bo zawsze mam przy sobie … no, wiecie co.

    Odpowiedz
  • masakra(2018-06-13 11:16) Zgłoś naruszenie 495

    szukanie pieniędzy na socjal dla suwerena ciąg dalszy. Kwota wolna od podatku w UK 15.500 funtów!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • amys(2018-06-12 23:43) Zgłoś naruszenie 44128

    Nie widzę w tym nic złego

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • emigrantoimigrant(2018-06-13 11:44) Zgłoś naruszenie 438

    kolejna kara dla przedsiębiorczych. a nagrody dla leniwych chcą wpisać do konstytucji Jak tak dalej pojdzie to: "AAAAAaaaaa Dom sprzedam" I znowu zostawię tych wszystkich socjalsów, niech wtedy sobie dzielą NIC miedzy siebie...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • BOLO(2018-06-13 07:24) Zgłoś naruszenie 35109

    Jak ja bardzo ,,współczuję,, kapitalistom. Co oni teraz zrobią? Przecież będą musieli troszkę dopłacać do swoich luksusowych cacek. To będą ich prywatne pieniądze. Oni tego nie zniosą.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Autor(2018-06-13 21:46) Zgłoś naruszenie 235

    Przedsiębiorca robi 100 tys km. rocznie bo taka jego robota a zwykły kowalski 10 tys .bo pracodawca musi mu zapewnić dowóz do pracy aby ten łaskawie zjawił się w tej pracy .Więc kto dłużej bedzie jeździł autem. Mam radę dla tych którzy zazdroszczą przedsiębiorcą, załuż sobie firmę i już na drugi dzień bedziesz jeździł Mercem za darmo. Powodzenia

    Odpowiedz
  • Suweren(2018-06-13 13:40) Zgłoś naruszenie 2115

    PO i PIS inaczej POPIS ... to ta sama BANDA ze styropianu, tylko nieco w innych kołnierzykach. Tragedią POLSKI jest, że ... WŁADZA w POLSCE po 1989 r. owszem zmieniała się , ale przechodziła ... z RĄK do RĄK, a nie ... z GŁOWY do GŁOWY !!! . A"Ciemny Lud" co 4 lata stawiał krzyżyki w wyborach ... i przez 4 następne lata dźwigał te KRZYŻE.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gucio(2018-06-12 23:38) Zgłoś naruszenie 1530

    Oddałem jeden głos nabiło 2 co z wami jest nie tak gazeta prawna

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • podatnik(2018-06-13 14:17) Zgłoś naruszenie 1515

    Najwięcej stracą firmy leasingowe bo nie będą strzyc naiwniaków .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zgred (2018-06-13 22:01) Zgłoś naruszenie 114

    Takich numerow będzie coraz więcej im się pieniądze po prostu należą. Ktoś musi złożyć się na dojdą zmianę

    Odpowiedz
  • fitzroy (2018-06-13 21:04) Zgłoś naruszenie 1027

    Rozumiem oburzenie,sam nie jestem zwolennikiem obecnej władzy delikatnie mówiąc. Obserwując otoczenie dochodzę jednak do wniosku ,że mimo wszystko najlepsze i najdroższe fury są kupowane na firmę.Mnie jako osobę fizyczną nie stać na to żeby co 3-4 czy nawet 5 lat zmieniać auto ,raczej czekam aż skończę spłacać kredyt i odetchne troche,nie mogę odliczyć paliwa,napraw,opon itd a auta też potrzebuje.Firmie za to wręcz nie opłaca się nie mieć kredytu/leasingu na nowe auto.Ja muszę co do grosza wycalować na wszystko związane z użytkowaniem samochodu więc chyba tak źle nie macie prywaciarze.Te wszystkie mesie amg, panamery turbo itd to za uczciwie zarobione gotówkę kupujecie?

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • konrad(2018-06-13 14:46) Zgłoś naruszenie 836

    Zawsze mnie intrygowało komu bardziej się to opłaciło -firmie leasingowe czy klientowi bo jeżeli obu stronom to znaczy ze stratny był podatnik czyli budżet państwa.

    Odpowiedz
  • Prawda o dzikim kraju(2018-06-16 11:23) Zgłoś naruszenie 70

    Zawsze intrygowała mnie głupota ciemnoty. Jeśli ciemnota twierdzi ,że wydanie 100% wartości przedmiotu celem odpisu 20% jest zyskiem to rzeczywiście marksizm i leninizm kwietnie jeszcze w "umysłach" ciemnoty. Aktualna propaganda dla ciemnoty bardzo sprytnie ukrywa fakt ,że przedsiębiorca w Polsce w efekcie końcowym nic nie odpisze od podatku/podatków. Po 4/5 ciu latach gdy przedmiot straci połowę wartości i trzeba go będzie sprzedać to Vat i dochodowy trzeba zapłacić już nie 50% a 100 %. Czyli w efekcie wszystkie odpisy do zwrotu. A ciemnota łyka wszystko jak gęś ciepłe kluski. Niestety Komuna w tym kraju ma się dobrze i jest fantastycznie zakamuflowana. Życzę wszystkim ujadaczom i komunistom ,żeby zostali panami swojego losu czy mieli DG oraz tego słynnego merola i willę w jeden rok po otwarciu DG. Bo to przecież oczywiste.

    Odpowiedz
  • polski parobek(2018-06-16 21:21) Zgłoś naruszenie 40

    aby wszystkim żyło się równie źle!

    Odpowiedz
  • Mądry(2018-06-14 06:40) Zgłoś naruszenie 323

    Nareszcie nie będę płacił za bogaczy. Brawo

    Odpowiedz
  • Anna(2018-09-12 09:31) Zgłoś naruszenie 20

    Dla tych co tak ujadają na właścicieli firm, którzy jeżdżą wypasionymi autami- Zazdrosny? Załóż sobie firmę, zobaczysz jak szybciutko staniesz się właścicielem wymarzonego autka :-))))Nawet nie zauważysz jak podjedziesz pod swój dom takim cackiem. I to prawie za darmo, za malutką ratę leasingową. Tak swoją drogą, poraża mnie niewiedza niektórych co się tutaj wypowiadają.Prowadzenie biznesu to nie ciepła posadka za biureczkiem w państwowej firmie, tu nie pracuje się od 7-15. Tu nikomu o 15 długopisy z ręki nie wypadają. Nie ma czego zazdrościć drodzy państwo tylko wziąć się do pracy a może nawet i za swój biznes, wtedy jak równy z równym możemy podyskutować o wysokości rat leasingowych.

    Odpowiedz