Wiceszef KAS: Wydatki na czynsz mogą być kosztem, jeśli ma to związek z działalnością gospodarczą

09.11.2017, 14:46; Aktualizacja: 09.11.2017, 14:59
"Oczywiście w dalszym ciągu musi być zachowany warunek związku tych wydatków z prowadzoną działalnością" - podkreślił Cybulski.

"Oczywiście w dalszym ciągu musi być zachowany warunek związku tych wydatków z prowadzoną działalnością" - podkreślił Cybulski.źródło: ShutterStock

Wydatki na czynsz, czy media ponoszone przez przedsiębiorców, którzy zarejestrowali firmę w mieszkaniu, mogą być zaliczone do kosztów pod warunkiem, że są związane z prowadzoną działalnością gospodarczą - zapewnia PAP wiceminister finansów, zastępca szefa KAS Paweł Cybulski.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • dziadek(2017-11-09 17:58) Zgłoś naruszenie 212

    ale rewelacja -> jak pamiętam toż to jest od b dawna. Oj oj wygląda że ten co ściga sam nie zna przepisów prawa, ale temu się nie dziwię bo kto je zna jak ich (przepisów) jest w milionach stron maszynopisu??? zatem należy postawić pytanie nie jak wygląda uczciwy podatnik tylko jak wygląda uczciwy urzędnik - kontroler??? Cóż Pan Wojciech Młynarski już w Balladzie o Dzikim Zachodzie w refrenie wieszczył: bo najniebezpieczniej jest w mieście gdzie są sami szeryfi.

    Odpowiedz
  • prawnik(2017-11-10 07:24) Zgłoś naruszenie 80

    W Polsce masowo narasta problem "prawa powielaczowego". Prawa będącego kserowaną w urzędzie wypowiedzią (lub pismem) szefa z Warszawy. "Prawo" takie zmienia o 100% obowiązki obywatela/podatnika przez "zmianę interpretacji" bez zmiany tekstu ustawy. Tak było z kolejną umową o dzieło, tak jest z zaliczaniem kosztów czynszu, lub niegdyś z wyodrebnianiem lokali w budynku stojącym częściowo na gruncie o nieuregulowanym stanie prawnym. Patologia powielacza dotyczy więc całego prawa administracyjnego i podatkowego. Być może, skoro nie umiemy zwalczyć powielacza, to winniśmy wprowadzić ogólną normę mówiącą, że zmiana linii wykładni organu może działać tylko wobec stanów nowych.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane