Mechanizm podzielonej płatności w Sejmie: 5 faktów o split payment

autor: Katarzyna Witwicka11.10.2017, 10:30
podatki, pieniądze

Na czym polega split payment?źródło: ShutterStock

Szykują się zmiany dla podatników VAT. Wszystko wskazuje na to, że od 1 kwietnia 2018 roku firmy będą posiadały obowiązkowy rachunek VAT nieodpłatnie prowadzony przez bank. Co to oznacza?

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Kpiarz (2017-10-11 12:10) Zgłoś naruszenie 273

    Konkluzja jest prosta. Oszustów trudno znaleźć - to fakt. Uczciwi są na półmisku - też fakt. Czyli jak zwalczać oszustów??? Uczciwych zrobić odpowiedzialnymi za to że dali się oszukać. I karać bez litości, bo są pod ręką i łatwo to zrobić. Ja chcę na etat do skarbówki.!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • BB (2017-10-11 12:14) Zgłoś naruszenie 257

    PiS robi zwierzynę łowną z uczciwych przedsiębiorców.. Suwerenie obudź się. Do wyborów coraz bliżej.

    Odpowiedz
  • jajko(2017-10-11 11:35) Zgłoś naruszenie 181

    dzięki za takie "sprawdzone" we Włoszech, gdzie przez ten system jest sporo bankructw

    Odpowiedz
  • aga(2017-10-11 20:57) Zgłoś naruszenie 122

    Chetnie obejmę etat na rzadowej posadzie! biznesu mam już dość!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • KA(2017-10-12 09:39) Zgłoś naruszenie 93

    super sprawa najpierw pozbawili płynności branżę budowlaną przez "odwrotne obciążenie" a teraz pozbawią płynności pozostałe firmy brawo "dojna" zmiana

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Realista(2017-11-15 10:26) Zgłoś naruszenie 14

    Dopóki można było kraść bez umiaru na różne sposoby oszukując Skarb Państwa czy też pracowników opłacało się prowadzić biznes. Gdy trzeba wywiązać się ze swych zobowiązań wobec tychże, przestaje się opłacać być przedsiębiorcą w tym nieprzyjaznym kraju. Jednym słowem przedsiębiorca w Polsce równa się złodziej.

    Odpowiedz
  • Optimum(2017-11-21 13:28) Zgłoś naruszenie 10

    VAT powinien wpłynąć od razu na rachunek bankowy będący w dyspozycji Urzędów Skarbowych.

    Odpowiedz