statystyki

Bez masowych zwolnień w Krajowej Administracji Skarbowej

autor: Mariusz Szulc02.08.2017, 07:13; Aktualizacja: 02.08.2017, 07:43
3522 zatrudnionych straciło na wynagrodzeniu w związku z reformą KAS.

3522 zatrudnionych straciło na wynagrodzeniu w związku z reformą KAS.źródło: ShutterStock

Z początkiem września z Krajowej Administracji Skarbowej odejdzie 3176 osób spośród prawie 63 tys. obecnie tam zatrudnionych. W tej liczbie będzie 1313 emerytów i 152 współpracowników komunistycznej bezpieki.

Reklama


Niezależnie od tego 192 pracowników i funkcjonariuszy zgodziło się odejść z KAS w ciągu najbliższego roku lub w innym terminie.

Służbę ze względu na zaawansowany wiek opuści też 15 osób, które odbyły w przeszłości kursy oficerskie.

Dane wynikają z odpowiedzi udzielonych w ostatnich dniach przez wiceministrów finansów: Pawła Cybulskiego i Mariana Banasia na poselskie interpelacje.

31 maja br. upłynął termin, do kiedy pracownicy i funkcjonariusze KAS mieli otrzymać propozycję pozostania w strukturach zreformowanej administracji skarbowej. Ci z nich, którzy propozycji nie dostali albo odmówili przyjęcia zaproponowanych warunków, stracą z końcem sierpnia tego roku etat lub wygaśnie ich stosunek służbowy.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • xyz(2017-08-02 09:01) Zgłoś naruszenie 336

    Tyle wrzasku o postkomunistycznych złogach w skarbówce a tu na 63.000 pracowników .... 152 TW ! Zaiste ogromny sukces siepaczy dobrej zmiany. Niech rządzący rozejrzą się wokół siebie. Pewnie znajdzie się więcej takich TW Wolfgangów.

    Odpowiedz
  • zxc45(2017-08-02 09:37) Zgłoś naruszenie 324

    Potencjalni emeryci to owoc wymuszeń i gróźb, że pozbawieni zostaną odprawy emerytalnej. Tak działa dobra zmiana.

    Odpowiedz
  • san(2017-08-02 18:13) Zgłoś naruszenie 211

    zostali zwolnieni ludzie po 20- 30 latach nienagannej służby. awansowani, nagradzani, oficerowie z nadanymi przez prezydenta RP stopniami. Odpowiedź Pana Dyrektora na pytanie dlaczego nie otrzymałem propozycji dalszej służby lub przynajmniej pracy brzmiała: "nie muszę się Panu tłumaczyć, ustawa mnie do tego nie zobowiązuje". Dobra, ludzka zmiana.

    Odpowiedz
  • Anna(2017-08-02 18:14) Zgłoś naruszenie 201

    Kłamstwo, Kłamstwo i Kłamstwo. Wielu bardzo cennych ludzi w Pomorskiej Izbie Administracji Skarbowej (KAS) nie otrzymało propozycji pracy bez żadnego uzasadnienia Nie bo nie .Nie byli żadnymi TW , czy emerytami. Wielu nie mogło być nawet poddanymi procesowi lustracyjnemu bo są po prostu za młodzi na tamte czasy, inni nie figurują wcale w zbiorach IPN jako TW- (Tajni Współpracownicy. Pan Dyrektor wyszedł przed szereg....????? czy takie dostał instrukcje?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wendy(2017-08-02 15:22) Zgłoś naruszenie 172

    Większość tajnych współpracowników utrzymała się w KAS-ie a wiekszość z tych ok 150 osób .którym przypisuje sie bycie TW -to po prostu osoby ,które nie godzac sie na poniżajace zmiany w KAS-ie nie złozyło oswiadczeń lustracyjnych stąd stwierdzenie ,że to TW a w iększości to totalna bzdura-jak bym mieszkał w Wa-wie cy we Wrocku to olałby,m ta śmieszną robote w KAS-ie wziął odprawę i zatrudnił sie w jakiejś normalnej pracy.

    Odpowiedz
  • juzzadwalala(2017-08-03 06:15) Zgłoś naruszenie 70

    Nawet przedstawiciele " totalnej opozycji" nie zdają sobie sprawy jak niesprawiedliwa była ta "dobra zmiana". Otóż do nieotrzymania propozycji pracy wystarczyła sama praca w MO. Nawet jak ktoś był pracownikiem cywilnym. Oczywiście dotyczyło to również sytuacji gdy pracowało się w komórkach nie związanych z tępieniem opozycji. Bzdura. Jednocześnie przedłużenie pracy załatwili sobie emeryci, którzy np. w Ludowym Wojsku byli oficerami politycznymi. Bo ustawa byłych wojskowych nie dotyczy. Według dobrej zmiany hańbą była praca drogówki w MO a chwalebna praca oficera politycznego LWP.

    Odpowiedz
  • Jan(2017-08-03 18:12) Zgłoś naruszenie 70

    Do wyborów jeszcze trochę ale tej niesprawiedliwości wybaczyć nie można.Wszyscy Posłowie wiadomo jacy WYGASIMY WAS

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pracownik(2017-08-03 05:09) Zgłoś naruszenie 50

    Dlaczego nie mówi się że pracy zostały pozbawione kobiety w ciąży albo na zasiłku macierzynskim? Kurde żyjemy w państwie prawa? Ja nawet nie mam prawa do zasiłku macierzyńskiego.

    Odpowiedz
  • mk13(2017-08-02 15:59) Zgłoś naruszenie 40

    Jak się odejmie emerytów i TW pozostaje 1711, tylu odmówiło propozycji? Czy tylu nie przedstawiono propozycji?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • 152(2017-08-03 07:12) Zgłoś naruszenie 24

    Przynajmniej nie trzeba oglądać tych 152.

    Odpowiedz
  • mała firma(2017-08-02 10:36) Zgłoś naruszenie 042

    To ma być reforma?na bruk tych folksdojczów co zarzynali nasze firmy.Przyjdzie czas i na was zdrajcy,pamiętamy wasze nazwiska,wasze kontrole i skąd jesteście bandyci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • doker(2017-08-18 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    W Świętokrzyskim np. jest osoba z prawami emerytalnymi a otrzymała propozycję i nadal będzie pracować bo wygląda na to że kadra zarządzająca się jej po prostu obawia. A np. wiek przedemerytalny i praca związkowa nie ochroniła ot nie otrzymania propozycji. Kolejna sprawa to zmniejszenie uposażeń. Jak to było mozliwe że w Lublinie czy Szczecinie pracownicy nic nie stracili na zmianach a w świętokrzyskim średnio po ponad 1100 zł? W świętokrzyskim skala % osób bez propozycji pracy też jest najwyższa. Co to za reżimowe działanie dyrekcji?

    Odpowiedz