statystyki

Rząd poparł kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców

autor: Agnieszka Pokojska31.05.2017, 07:14; Aktualizacja: 31.05.2017, 08:11
biznes, finanse, firmy

Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt zmian w PIT i CIT, określony przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego jako ustawa „o robotyzacji”.źródło: ShutterStock

Firmy szybciej zamortyzują maszyny i urządzenia o wartości od 10 tys. do 100 tys. zł. A także nie zapłacą podatku od zakupu biletów lotniczych na rozkładowe rejsy.

Reklama


Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt zmian w PIT i CIT, określony przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego jako ustawa „o robotyzacji”.

Projekt przewiduje możliwość jednorazowej amortyzacji środków trwałych (również tych kupionych od początku 2017 r.), o łącznej wartości początkowej do 100 tys. zł rocznie, ale nie niższej (również łącznie) niż 10 tys. zł. Wartość początkowa każdego z nich musiałaby przekraczać 3,5 tys. zł.

Jeśli więc podatnik kupi dwie maszyny o wartości 4 tys. zł każda, to nie mógłby skorzystać z jednorazowej amortyzacji, bo nie przekroczy minimalnego poziomu 10 tys. zł.

Korzystne dla przedsiębiorców będzie to, że w ramach rocznego limitu będzie można uwzględnić zaliczki na poczet zakupu środka trwałego, nawet gdy zostanie on dostarczony dopiero w kolejnym roku.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • wjw(2017-05-31 09:14) Zgłoś naruszenie 20

    Już się boję tych kolejnych "ułatwień" bo zaraz się zacznie radosna twórczość interpretacyjna naszych urzędasów i nowe problemy ...

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-05-31 09:46) Zgłoś naruszenie 01

    Kolejnym ułatwieniem jest POwrót do okradania przedsiębiorców - i reszty obywateli - "na wycięcie krzaka" . Właśnie podpisane przez **** , Albo dudę , albo jakoś tak .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane