statystyki

Rząd poparł kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców

autor: Agnieszka Pokojska31.05.2017, 07:14; Aktualizacja: 31.05.2017, 08:11
biznes, finanse, firmy

Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt zmian w PIT i CIT, określony przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego jako ustawa „o robotyzacji”.źródło: ShutterStock

Firmy szybciej zamortyzują maszyny i urządzenia o wartości od 10 tys. do 100 tys. zł. A także nie zapłacą podatku od zakupu biletów lotniczych na rozkładowe rejsy.

Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt zmian w PIT i CIT, określony przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego jako ustawa „o robotyzacji”.

Projekt przewiduje możliwość jednorazowej amortyzacji środków trwałych (również tych kupionych od początku 2017 r.), o łącznej wartości początkowej do 100 tys. zł rocznie, ale nie niższej (również łącznie) niż 10 tys. zł. Wartość początkowa każdego z nich musiałaby przekraczać 3,5 tys. zł.

Jeśli więc podatnik kupi dwie maszyny o wartości 4 tys. zł każda, to nie mógłby skorzystać z jednorazowej amortyzacji, bo nie przekroczy minimalnego poziomu 10 tys. zł.

Korzystne dla przedsiębiorców będzie to, że w ramach rocznego limitu będzie można uwzględnić zaliczki na poczet zakupu środka trwałego, nawet gdy zostanie on dostarczony dopiero w kolejnym roku.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • wjw(2017-05-31 09:14) Zgłoś naruszenie 20

  Już się boję tych kolejnych "ułatwień" bo zaraz się zacznie radosna twórczość interpretacyjna naszych urzędasów i nowe problemy ...

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2017-05-31 09:46) Zgłoś naruszenie 01

  Kolejnym ułatwieniem jest POwrót do okradania przedsiębiorców - i reszty obywateli - "na wycięcie krzaka" . Właśnie podpisane przez **** , Albo dudę , albo jakoś tak .

  Odpowiedz
 • Oskar(2018-03-28 23:56) Zgłoś naruszenie 00

  Gdyby nie fakt, że współpracuję z biurem rachunkowym, nie wiedziałbym o tych ułatwieniach. Jak to jest, że o utrudnieniach tak bardzo dużo wszędzie się mówi a o tym niekoniecznie? Na szczęście Gama przyszło z pomocą. Świetne biuro prowadzone przez państwa Grabowskich w Warszawie - polecam!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane