statystyki

Rząd poparł kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców

autor: Agnieszka Pokojska31.05.2017, 07:14; Aktualizacja: 31.05.2017, 08:11
biznes, finanse, firmy

Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt zmian w PIT i CIT, określony przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego jako ustawa „o robotyzacji”.źródło: ShutterStock

Firmy szybciej zamortyzują maszyny i urządzenia o wartości od 10 tys. do 100 tys. zł. A także nie zapłacą podatku od zakupu biletów lotniczych na rozkładowe rejsy.

Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt zmian w PIT i CIT, określony przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego jako ustawa „o robotyzacji”.

Projekt przewiduje możliwość jednorazowej amortyzacji środków trwałych (również tych kupionych od początku 2017 r.), o łącznej wartości początkowej do 100 tys. zł rocznie, ale nie niższej (również łącznie) niż 10 tys. zł. Wartość początkowa każdego z nich musiałaby przekraczać 3,5 tys. zł.

Jeśli więc podatnik kupi dwie maszyny o wartości 4 tys. zł każda, to nie mógłby skorzystać z jednorazowej amortyzacji, bo nie przekroczy minimalnego poziomu 10 tys. zł.

Korzystne dla przedsiębiorców będzie to, że w ramach rocznego limitu będzie można uwzględnić zaliczki na poczet zakupu środka trwałego, nawet gdy zostanie on dostarczony dopiero w kolejnym roku.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • wjw(2017-05-31 09:14) Zgłoś naruszenie 20

  Już się boję tych kolejnych "ułatwień" bo zaraz się zacznie radosna twórczość interpretacyjna naszych urzędasów i nowe problemy ...

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2017-05-31 09:46) Zgłoś naruszenie 01

  Kolejnym ułatwieniem jest POwrót do okradania przedsiębiorców - i reszty obywateli - "na wycięcie krzaka" . Właśnie podpisane przez **** , Albo dudę , albo jakoś tak .

  Odpowiedz
 • Oskar(2018-03-28 23:56) Zgłoś naruszenie 00

  Gdyby nie fakt, że współpracuję z biurem rachunkowym, nie wiedziałbym o tych ułatwieniach. Jak to jest, że o utrudnieniach tak bardzo dużo wszędzie się mówi a o tym niekoniecznie? Na szczęście Gama przyszło z pomocą. Świetne biuro prowadzone przez państwa Grabowskich w Warszawie - polecam!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane