statystyki

Umorzenie nie zależy tylko od uznania urzędnika

autor: Patrycja Dudek06.04.2017, 07:14; Aktualizacja: 06.04.2017, 07:42
To kolejny już wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego uchylający decyzję fiskusa o odmowie umorzenia zaległości podatkowych.

To kolejny już wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego uchylający decyzję fiskusa o odmowie umorzenia zaległości podatkowych.źródło: ShutterStock

O darowanie zaległości podatkowych mogą się starać nie tylko ci, na których nagle spada nieszczęście. Kto mieszka w barakowozie też nie jest bez szansy – wynika z wyroku NSA.

ORZECZENIE

To kolejny już wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego uchylający decyzję fiskusa o odmowie umorzenia zaległości podatkowych.

Sprawa dotyczyła 48-letniej kobiety, która wspólnie z matką mieszkała w barakowozie o powierzchni 28 mkw. Obie żyły z renty matki i niewielkich dochodów z gospodarstwa. Pieniędzy miały mało, ale nie korzystały z pomocy MOPS. Za to dokarmiały bezpańskie psy i to za 880 zł miesięcznie.

Spór z fiskusem dotyczył zaległego podatku od akcji zbytych przez córkę w 2012 r. Kobieta go nie zapłaciła, mimo że wiedziała o ciążącym na niej obowiązku. Starała się o umorzenie, ale fiskus stwierdził, że jej położenie nie różni się od sytuacji innych podatników.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane