statystyki

Umorzenie nie zależy tylko od uznania urzędnika

autor: Patrycja Dudek06.04.2017, 07:14; Aktualizacja: 06.04.2017, 07:42
To kolejny już wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego uchylający decyzję fiskusa o odmowie umorzenia zaległości podatkowych.

To kolejny już wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego uchylający decyzję fiskusa o odmowie umorzenia zaległości podatkowych.źródło: ShutterStock

O darowanie zaległości podatkowych mogą się starać nie tylko ci, na których nagle spada nieszczęście. Kto mieszka w barakowozie też nie jest bez szansy – wynika z wyroku NSA.

ORZECZENIE

To kolejny już wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego uchylający decyzję fiskusa o odmowie umorzenia zaległości podatkowych.

Sprawa dotyczyła 48-letniej kobiety, która wspólnie z matką mieszkała w barakowozie o powierzchni 28 mkw. Obie żyły z renty matki i niewielkich dochodów z gospodarstwa. Pieniędzy miały mało, ale nie korzystały z pomocy MOPS. Za to dokarmiały bezpańskie psy i to za 880 zł miesięcznie.

Spór z fiskusem dotyczył zaległego podatku od akcji zbytych przez córkę w 2012 r. Kobieta go nie zapłaciła, mimo że wiedziała o ciążącym na niej obowiązku. Starała się o umorzenie, ale fiskus stwierdził, że jej położenie nie różni się od sytuacji innych podatników.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane