"Lekarze mogą mieć kłopot ze zwolnieniem przy stosowaniu kas fiskalnych"

09.02.2011, 03:00; Aktualizacja: 09.02.2011, 11:11

Od 1 maja lekarze świadczący usługi w zakresie ochrony zdrowia i opieki społecznej podlegają powszechnym regułom dotyczącym ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas fiskalnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • xy(2011-09-09 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Usługi można świadczyc na rzecz NFZ i wtedy nie ma kasy fiskalnej. Gdy np stolarz sprzedaje do sklepu meble , które potem sklep sprzedaje osobie fiz. to też nie stosuje kasy mimo że odbiorcą końcowym jest os. fizyczna a jemu płaci sklep.
    Całkowice analogiczne rozumowanie.

    Odpowiedz
  • abc(2011-02-09 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    a co za różnica kto płaci. Ważne na rzecz kogo usługę się świadczy. Osoba fizyczna może kupić meble a zapłaci zakład pracy czy sąsiad - a i tak usługa będzie na moją rzecz

    Odpowiedz
  • anna(2011-02-09 22:31) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście, że usługi są na rzecz NFZ. Pacjent mi płaci czy NFZ?

    Odpowiedz
  • pipi(2011-02-09 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    Ze zwolnieniami lekarskimi jakoś nie maja kłopotów

    Odpowiedz
  • jeszcze nie mają a juz mają(2011-02-09 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    za mało.

    Odpowiedz
  • ed(2011-02-09 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ja dobrze czytam? Usługi wykonywane są na rzecz NFZ? Czy ktoś tu zwariował? NFZ przychodzi do lekarza, czy pacjent? NFZ jest tylko płatnikiem a odbiorcą usługi jest osoba fizyczna . Jak można tak zagmatwać prostą sprawę!

    Odpowiedz
  • piotr(2011-02-09 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe czy wprowadzą tace fiskalne ?

    Odpowiedz
  • Zbyt logiczne(2011-02-09 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    W artykule podano bardzo marginalny przyklad. Jest on zbyt logiczny w stosunku do rzeczywistosci.
    Jest:
    "...np. uslugi w prywatnych gabinetach na rzecz osob NIEOBJETYCH ubezpieczeniem zdrowotnym..."
    Powinno byc:
    "... np. uslugi w prywatnych gabinetach na rzecz osob OBJETYCH ubezpieczeniem spolecznym..."

    Odpowiedz