"Zakaz odliczania VAT od paliwa osłabi sektor motoryzacyjny"

15.10.2009, 03:00; Aktualizacja: 15.10.2009, 10:35

Rozmowa z KAMILEM LEWANDOWSKIM z Ernst & Young - Wprowadzenie w przyszłym roku zakazu odliczania VAT od paliwa może odbić się na branży motoryzacyjnej, gdyż podatnicy będą powściągliwi w zakupach aut.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • mireckisop@gmail.pl(2009-12-02 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    MF ja zwykle utrudnia życie .Żaden cep z MF nie wie co to prowadzić działalności gospodarczą .Nie każdy potrzebuje ciężarówkę - prawnik ,księgowy ,przedstawiciel handlowy czy rzeczoznawca .Ale ten kraj myśli tylko jak oskubać podatników.Miało być tanie państwo według Premiera Tuska a jest republika bananowa .Urzędnik nie przysparza państwu dochodu tylko na dochodzie żeruje ale tego żaden urzędnik nie rozumie .

    Odpowiedz
  • POL(2009-12-01 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    Mamy dwa jednakowe samochody jeden ma kratkę a drugi jej nie ma .
    jeden odlicza paliwo drugi nie może. Co za idiota taką dał ustawe.

    Odpowiedz
  • Kowalski(2009-10-29 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    To przecież już prawie podatek obrotowy... po co go nazywać VAT (p. od wartości dodanej)? Gadające głowy w Polsce, pomimo tytułów profesorskich (ciekawe za ile je nabyli?) nie potrafią dodawać!!! Ale odejmowanie innym wychodzi im jak zawsze (to iście polska tradycja).

    Odpowiedz
  • komisja Przyjazne Państwo: Janusz P.(2009-10-18 19:11) Zgłoś naruszenie 00

    chcieliście PRZYJAZNE PAŃSTWO to macie tylko Grzesie... będą mieli dobrze

    Odpowiedz
  • jaro(2009-10-16 23:45) Zgłoś naruszenie 00

    wiadomo coś co będzie z autami z kratką kupionymi w leasingu jeszcze w tym roku? Czy będzie można nadal odliczać Vat od rat leasingowych czy zostanie to odliczenie ograniczone do 6000zł. Jest chyba coś takiego jak "prawa nabyte"?

    Odpowiedz
  • Marsjanin(2009-10-15 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    Zasadnicze jest to, że podatnicy czynni vat sprzedający swoje usługi jako opodatkowane są pozbawieni prawa do odliczeń (vide: biura rachunkowe, kancelarie prawnicze itp gdzie auto ciężarowe nie ma sensu). Samo funkcjonowanie "samochodów z kratką" można zamienić na "samochody ze skrzydłem" i będzie to ta sama bzdura. Równie dobrze można by zrobić udogodnienia dla aut np. czerwonych. Zatem zrównanie praw użytkowników aut jest na miejscu ale kierunek zmian to jazda na wstecznym biegu, może i bezpiecznie ale daleko się nie zajedzie.

    Odpowiedz
  • Lotar(2009-10-15 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    to głupota polityków zaprowadzi ich na dno kariery politycznej:)

    Odpowiedz
  • mała firma(2009-10-15 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Chytry dwa razy traci!Miały być niższe podatki.Kolejny niestosowny pomysł polityków!Zamiast ratować firmy zaczynają je dobijać!

    Odpowiedz