"Podwyżka na papierosy jest objęta VAT"

26.06.2009, 03:00; Aktualizacja: 26.06.2009, 09:45

Rozmawiamy z KRZYSZTOFEM FLISEM z MDDP - Przedsiębiorcy, którzy koszt banderoli legalizacyjnej przeniosą na kupujących, podnosząc cenę, muszą pamiętać o rozliczeniu VAT. To w praktyce może przysporzyć kłopotów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • PL(2009-06-26 04:56) Zgłoś naruszenie 00

    To jedyna metoda szukania kasy, oni tylko tak potrafią, prawdą jest że papierosy są drogie w krajach Eur, tylko w Polsce wszystko, a przedewszystkim !! CENY WZRASTAJĄ JAKO ZAWSZE PIERWSZE , A PENSJE ZAWSZE NA KONCU, I TO TYLKO W TEDY JAK ZASTRAJKUJĄ UPOMNĄ SIĘ , bo inaczej klapa. Amerykanska Demokracja!! od d---y STRONY !!!

    Odpowiedz
  • człowiek(2009-06-26 06:58) Zgłoś naruszenie 00

    Ceny jak w krajach EUR , płace jak w krajach III świata.
    Nasi władcy tylko to potrafią.
    Dla nich najważniejszy jest budżet , nie ludzie.
    O siebie to oni potrafą zadbać ,ale oni chyba nie są ludzmi.

    Odpowiedz
  • m(2009-06-26 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    PL w amerykańskiej demokracji jako palacz będziesz płacił też wyższe składki zdrowotne.

    Odpowiedz
  • Bogu niech beda dzieki(2009-06-26 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    I bardzo dobrze, mam nadzieje, ze neidlugo ceny papierosow wzrosna o kolejne 2 zl.!!

    Odpowiedz
  • AZ.(2009-06-26 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Czy Ci co tak się tu denerwują na wzrost cen papierosów zdają sobie z tego sprawę ,że wiele osób sławnych w Polsce i na świecie również wśród polityków zmarło nie dożywszy emerytury na raka płuc na skutek palenia tytoniu.Są to osoby;...-o tym się na ogół nie mówi głośno,żeby nie robić przykrości rodzinom zmarłych.Alkohol,nikotyna..i inne narkotyki skracają nam życie!!!Każdy palący popełnia na swoim organiżmie powolne "harakiri"-czyli samobójstwo.Nie mieszajcie więc tej sprawy z polityką.

    Odpowiedz
  • Leo(2009-06-26 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    Albo kurza twarz papierosy/tytoń są legalne, zatem dyskryminacja cenowa palaczy jest nielegalna, albo należy zdelegalizować uprawę i sprzedaż tytoniu, wtedy przynajmniej będzie logicznie. Tylko który rząd zrezygnuje nagle z 16 miliardów zł wpływów z akcyzy i podatków?
    Można jeszcze dalej, można cenę paczki ustawić nawet do połowy średniej dziennej płacy, uzależnieni i tak kupią. Nie kupia za to dla siebie i rodziny innych rzeczy, no choćby w pierwszej kolejności warzyw i owoców. Moim zdaniem tylko idioci uważają że wszystko jest tu w porządku.

    Odpowiedz
  • grzegorz t(2009-06-26 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    tytoń powinien być traktowany jako narkotyk i za plantacje handel tym środkiem silnie uzależniającym powinni ścigać jak za narkotyki.
    więcej ludzi na świecie umiera w skutek palenia tytoniu niż brania narkotyków no niestety takie są fakty.
    a człowieka który pali papierosy traktować jako chorego którego trzeba leczyć .

    Odpowiedz
  • barbarella(2009-06-26 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    bo żyjem w kraju złodziei i idiotów!

    Odpowiedz
  • henio ogon(2009-06-26 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    myslec mozna dwojako. jestem palaczem ale ceny zaczynaja mnie klasc na lopatki. zastanawiam sie powaznie na olaniem tego nalogu i to juz nie z powodu zdrowia (co powinno byc priorytetem) a kasy. takich jak ja bedzie wiecej wiec mysle, ze kasa dla panstwa bedzie podobna. tz papierosy drozsze a palacych mniej. no chyba, ze zarobki wzrosna ale to tak jak wczesniej zauwazono ostatni krok.

    Odpowiedz
  • p.(2009-06-26 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    Burdel kosztem zwykłych ludzi!!!
    Moja siostra prowadzi sklep-cały czas mówiono że w najgorszym wypadku będzie 'tylko' siedziała po nocach i naklejała nowe banderole na papierosy ale ich koszt przejdzie na klienta. Teraz okazuje się że jest totalny i niejasny burdel z rozliczeniem vatu.
    Co za kretyn wymyśla takie przepisy że ludzie nie mogą spokojnie pracować?!
    Trzeba iść do wróżki żeby dowiedzieć się jak rozliczać się z podatków?!!!

    Odpowiedz
  • emeryt(2009-06-26 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    przestałem palić,pić piwo,ograniczam jedzenie,przestałem płacić abonament rtv.Płacę czynsz i prąd,wykupuję część leków.Na tyle mnie stać kochana Ojczyzno.Gdybym był prezydenckim ministrem to zarabiałbym 100 tys zł/m-c.

    Odpowiedz
  • Kasieńka(2009-06-26 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda, że nie o 130 zł, społeczenstwo byłoby zdrowsze!

    Odpowiedz
  • pytajnik(2009-06-26 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    A na internet Cie stać emerycie??

    Odpowiedz
  • DA(2009-06-26 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam że podwyżki cen papierosów biją po kieszeni palaczy a w ostatecznym rozrachunku ich rodziny dzieci. Nałogowy palacz i tak nie rzuci palenia choćby dzieci jego nie miały na zeszyty czy inne potrzeby,. To nałóg z którym nie każdy potrafi zerwać. Nadmieniam że ja zerwałam i od dł€ższego czasu niepale ale nie spowodów finansowych. Stwierdzilam ,że nikt a napewno nie papierosy będą mną żądzic. Ale nie każdemu to się udaje. To tylko uzupełnienie dziury. budżetowej Państwa

    Odpowiedz
  • AntyPo(2009-06-26 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ja im płacić za papierosy nie będę - rzucam palenie od 1-go Lipca :)

    Odpowiedz
  • Typowe komentarz Polaków(2009-06-26 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    Typowe komentarz polaków:
    - ja nie palę to niech podniosą ceny na papierosy.
    - ja nie piję to niech podniosą ceny na alkohol.
    - ja nie mam samochodu, to nich podniosą ceny na benzynę.
    - ja jestem jaroszem ,to niech podniosą ceny na mięso .
    - ja nie choruję , niech podniosą ceny na leki i wprowadzą opłatę za leczenie.
    - ja mam jeszcze daleko do emerytury , niech obniżą emerytury.
    - ja się nie myję ,to niech podniosą cenę na wodę.
    - ja siedzę przy świecy , to niech podnoszą ceny na energię elektryczną
    itd ,itd, itd

    Z góry przepraszam , ale tylko idioci , lub tumani mogą w ten sposób pisać i myśleć.
    Rządzący tylko na to czekają i dowalają ceny baz pardonowo rozgrywając właśnie w ten sposób.
    Zwyżka cenowa jakiegokolwiek artykułu zwiększa ,presję inflacyjną ,co dotyka wszystkich ,bez wyjątku i pogarsza ich stan majątkowy.

    Odpowiedz
  • p.m.(2009-06-26 16:51) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam Cię Polsko za to że głosowałem na PO
    sądziłem że głosuję na Przyjazne Państwo a nie na POdatki

    Odpowiedz
  • pracownik hospicjum(2009-06-27 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    do 16 byleś kiedyś w hospicjum jak ludzie umierają w agoniach na raka płuc i krzyczą z rozpaczy ze byli największymi dupkami ze chwycili się palić papierosy.
    to powiedz im w oczy ze podnoszą ceny papierosów po to żeby dyskryminować palaczy.każdy mądry który pali a jeszcze ma zdrowie bo łamie jego prawo do wolności, ale jak zachoruje śmiertelnie to nagle zmienia swoje poglądy o 180%.

    Odpowiedz
  • Typowe komentarz Polaków(2009-06-27 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    W hospicium , byłem. Umierają tam ludzie z różnych powodów.
    Bardzo dużą winą rzadzących jest , nie zapewnienie profilaktyki , spóznione i niedostateczne leczenie z powodów finansowych , zapaść służby zdrowia .

    Jednak tu chodzi o coś innego.
    -jeżeli papierosy szkodzą ,to je zdelegalizować , a nie podnosić akcyzę celem zapełnienia budżetu . To jest dopiero skandal.

    Jest to temat wielce dyskusyjny , albowiem idąc tym tokiem rozumowania należałoby :
    - zlikwidować samochody i samoloty bo giną i są okaleczeni tysiące osób.
    - zabronić niewłaściwego odżywiania bo to powoduje raka żołądka.
    - zabronić wychodzenia na słońce bo to powoduje raka skóry.
    - każdy oddech skraca życie , to może oddychać , co drugi raz ??
    itd, itd itd a, dochodzimy do absurdu .

    Mnie chodzi o uwypuklenie , tego że każda podwyżka cen , nawet ta która pozornie nas nie dotyka ,powoduje dalsze ubożenie , i tak już bardzo ubogich ludzi , i napędza inflację.

    Nie dajmy się manipulować przez rządzących !!!

    Odpowiedz
  • pracownik hospicjum(2009-06-27 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    tak zgadza się w hospicjach umierają na rożne choroby tylko umieralność na raka drug oddechowych spowodowane paleniem tytoniu to prawie 75%, wiec daj my se spokój. jeśli chodzi o zdelegalizowanie papierosów to ja jestem za ,tylko problem polega na tym ze ten problem, nałóg ma W Polsce KILKA MILIONÓW LUDZI to jest" biologiczna bomba"która tyka, wiec z ilości trujących się ludzi jest problem.z punktu rozsądku było by ze na przykład zdeklarowany palacz który ceni sobie przysłowiowy dymek nad własne zdrowie, jak zachoruje na choroby związane z paleniem lekarz takiej osobie powinien odmówić leczenia.

    Odpowiedz