Były wspólnik nie kontynuuje amortyzacji przejętego majątku

autor: Mgm04.10.2012, 08:35; Aktualizacja: 04.10.2012, 08:37

Zdarza się, że po likwidacji spółki osobowej środki trwałe przejmują jej wspólnicy. Jak ustalić wartość początkową składnika majątku w przypadku, gdy będzie on wykorzystywany w działalności prowadzonej przez byłego wspólnika?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • barbaro(2012-10-06 02:28) Zgłoś naruszenie 00

    Dziwi mnie trochę fakt trafienia takiej sprawy do NSA, bo znam firmy (nie będące osobami prawnymi), które powstały podobnie jak ta z artykułu i przejęły podzielony majątek po poprzedniczkach (też nie będących osobami prawnymi), niezamortyzowny, zamortyzowany i w trakcie amortyzacji, wpisały go wg wartości rynkowej na stan swoich środków trwałych. I amortyzowały zgodnie z obowiązującymi przepisami! Skoro nie było innego wyjścia, aby udowodnić swoją rację organowi podatkowemu? Dobrze podatnik zrobił! Ale żal patrzeć, jak organy podatkowe marnotrawią pieniądze podatników na udowadnianie, że białe, to... Czarne?! I dobrze widzieć, że przegrywają sprawy przed NSA!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane