Czy skorzystać ze starej ulgi mieszkaniowej

Podatnik kupił mieszkanie w 2006 r., a teraz chce je sprzedać. Czy będzie mógł skorzystać z tzw. starej ulgi mieszkaniowej?

Czy trzeba kupić inne mieszkanie

Podatnik kupił mieszkanie w 2010 r., ale obecna sytuacja finansowa zmusiła go do sprzedaży lokalu. Czy może skorzystać z ulgi mieszkaniowej?

Brak zakupu to konieczność złożenia korekty

Podatnik sprzedał w 2010 r. mieszkanie, które kupił w tym samym roku. Złożył zeznanie PIT-39, w którym wykazał, że korzysta z ulgi mieszkaniowej. Obawia się jednak, że może nie zdążyć wydać pieniędzy na zakup kolejnego mieszkania, w którym zamieszka, w ciągu dwóch lat. Czy w takiej sytuacji będzie musiał kolejny raz się rozliczyć?

Czy bez oświadczenia nie będzie zwolnienia

Osoba spełniła warunki niezbędne do skorzystania z ulgi meldunkowej. Problem jednak w tym, że nie złożyła oświadczenia w urzędzie skarbowym. Czy bez oświadczenia będzie mogła skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego?

Czy ulga meldunkowa wymaga rozliczenia

Osoba nabyła prawo do ulgi meldunkowej. Czy trzeba ją rozliczyć, składając zeznanie roczne na formularzu PIT-39?

Jakie są warunki przyznania ulgi meldunkowej

Podatnik kupił mieszkanie w 2008 roku i zamierza je sprzedać w tym roku. Czy musi rozliczyć się z fiskusem? Czy zapłaci podatek, czy przysługuje mu jakaś ulga w PIT?

Czy od sprzedaży gruntu trzeba zapłacić PIT

Podatnik sprzedał budynek mieszkalny nabyty w 2008 r. wraz z gruntem. Czy od sprzedaży gruntu trzeba zapłacić podatek?

Czy sprzedaż rozliczyć w zeznaniu rocznym

Podatnik sprzedał mieszkanie nabyte w zeszłym roku. Chce skorzystać z ulgi mieszkaniowej. Czy może to zrobić w zeznaniu rocznym PIT-37?

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w elektronicznym wydaniu eDGP: Jak skorzystać z ulg mieszkaniowych w rozliczeniach z fiskusem.