Czy ryczałt jest przychodem

Przedsiębiorca, organizując wigilię dla pracowników, zapłaci za wszystko jedną opłatę w formie ryczałtu. Czy taki ryczałt też jest przychodem korzystających ze spotkania?

Czy impreza jest świadczeniem

Firma organizuje imprezę andrzejkową. Czy jej wartość jest świadczeniem dla pracowników?

Czy ważne są korzyści dla uczestnika

Pracodawca jeszcze nie wie, czy na spotkanie wigilijne zaprosi tylko kadrę kierowniczą firmy, czy wszystkich pracowników. Czy dla ustalenia przychodu kluczowe jest uzyskanie korzyści z udziału w spotkaniu firmowym?

Czy brak listy pozwala na zwolnienie

Podatnik chce zorganizować trzy imprezy świąteczne dla pracowników. Nie będą one obowiązkowe. Czy tak zorganizowane spotkania pozwolą na nierozliczenie PIT?

Czy firma ustala wartość świadczenia

W połowie grudnia połowa pracowników firmy weźmie udział w wyjazdowej imprezie świątecznej. Czy organizator, czyli pracodawca, powinien ustalić wartość przychodu u każdego pracownika z tytułu udziału w tym spotkaniu?

Czy wydatki na imprezę będą kosztem

Podatnik ponosi wydatki na organizację spotkań integracyjnych dla swoich podwykonawców. Mają one różny charakter. Czasem obejmują też członków rodziny osób zaproszonych. Czy tego typu wydatki firma może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Czy jest jednolite stanowisko fiskusa

Przedsiębiorca planuje po raz pierwszy zorganizować wigilię dla swoich pracowników. Zapewni im poczęstunek i zabawę. Czy organy podatkowe jednolicie interpretują kwestię opodatkowania tego typu świadczeń?

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak rozliczyć udział pracowników w spotkaniach przedświątecznych.